• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

system przestał wykrywać dysk

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
606 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Kuba321 Użytkownik (730 p.)
Witam!

W moim komputerze są 2 dyski na SATA II, HDD i SSD, na którym jest zainstalowany system. Dzisiaj około godziny ósmej uruchomiłem komputer i wszystko działało bez problemu. Po dwóch godzinach uruchomiłem go ponownie, ale system nie wykrywa dysku HDD. W boot menu w biosie również nie ma tego dysku. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Kuba

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
wybrane 3 lutego 2017 przez Kuba321
 
Najlepsza
Odłącz wszystkie dyski łącznie z napędami  i podłącz tylko ten HDD na master. Jak nie wykryje, możesz jeszcze sprawdzić na innym kompie jak masz taką możliwość, np. u kolegi. Jak nic to spróbuj MHDD.
komentarz 3 lutego 2017 przez Kuba321 Użytkownik (730 p.)
Użyłem MHDD i wygląda to tak: odłączyłem wszystkie dyski oprócz tego zepsutego i pendrive z MHDD. Zbootowałem z MHDD i nic nie wykrył, ale nie poddałem się :D i za jedenastym uruchomieniem MHDD wykrył dysk (nic nie zmieniałem w biosie czy gdzie indziej i nie ruszałem dysku, zupełnie nic) Potem wyłączyłem kompa i znowu MHDD nic nie wykrywał, ale za piątym uruchomieniem wykrył dysk (też nic nie zmieniałem itd.). Po przebadaniu jest 99% dysku <3ms i tylko jeden sektor >500ms.
komentarz 7 lutego 2017 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Jaki masz kontroler w biosie ustawiony? AHCI czy IDE?
0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)
Spróbuj wypiąć go uruchomić system bez tego - zobaczyć czy wszystko ok, następnie wyłącz wepnij w inny port i sprawdź czy wykrywa.
komentarz 25 grudnia 2016 przez Kuba321 Użytkownik (730 p.)
Wypiąć ssd czy hdd?
komentarz 25 grudnia 2016 przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)
ten który nie działa - oczywiście jeżeli to ten bez systemu
komentarz 25 grudnia 2016 przez Kuba321 Użytkownik (730 p.)
Po odłączeniu hdd system nadal uruchamiał się normalnie. Potem podłączyłem go do innego gniazda na płycie głównej, ale nadal nie działa. Co mam zrobić teraz?
komentarz 25 grudnia 2016 przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)
Skoro w BIOS go nie widać to brak mi pomysłów i przychodzi mi jedno... dead HHD - można by (jeżeli masz taką możliwość) spróbować podłączyć go do innego kompa lecz myślę iż to nic nie zmieni...
komentarz 25 grudnia 2016 przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)
... spróbuj jeszcze wymienić na inne przewody które łączą HDD z płytą i sprawdź
komentarz 25 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
....i zainteresuj się wtyczką zasilającą ten "uszkodzony dysk".Możliwe że jest zastosowana przejściówka Molex->SATA.Na takich przejściówkach robiły się często przerwy w zasilaniu do dysku.W obecnych czasach,chyba już się tego typu rozwiązań nie stosuje ale warto może to sprawdzić?
komentarz 25 grudnia 2016 przez Kuba321 Użytkownik (730 p.)
Wymiana kabla na inny, podłączenie do innego gniazda itd. nie działają. Dysk jest podłączony normalnym zasilaniem sata bez przejściówek.
komentarz 25 grudnia 2016 przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)
W BIOS nic nie zmieniałeś?
komentarz 25 grudnia 2016 przez Kuba321 Użytkownik (730 p.)
nie, wcisnąłem quit without saving
komentarz 25 grudnia 2016 przez Kuba321 Użytkownik (730 p.)
A jest jakaś możliwość zainstalowania na ssd programu z hdd? Bo kiedy próbuję zainstalować np. Hamachi, wyświetla mi: Invalid drive E:\ nie mogę też odinstalować hamachi, podobnie z resztą, np codeblocksem
komentarz 25 grudnia 2016 przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)
Skoro nie wykrywa Ci dysku HDD tzn pewnie E:\ to jak chcesz z nim coś zrobić i do tego przenieść zainstalowany program @#$%^&*?!
komentarz 3 lutego 2017 przez Kuba321 Użytkownik (730 p.)
Niestety chyba źle mnie zrozumiałeś. Chodzi o to, że za każdym razem, gdy próbuję zainstalować na innym dysku program, który wcześniej miałem zainstalowany na tym, muszę grzebać w rejestrze i usuwać wszystkie jego dane.
0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2017 przez Kaleron Bywalec (2,840 p.)
Czy dysk się w ogóle kręci? Czy jest widziany przez BIOS?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 789 wizyt
pytanie zadane 2 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)
–6 głosów
2 odpowiedzi 339 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 129 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...