• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer nie uruchamia się w normalnym trybie Windows 7

Object Storage Arubacloud
0 głosów
848 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Tercer Nowicjusz (120 p.)
Komputer resetuje się podczas włączania w normalnym trybie po załadowaniu się ikony windows. Wiem że były już podobne tematy i szukałem też rozwiązań w google ale nic nie pomogło. Dlatego proszę o pomoc. Zaczęło się to od tego że podczas korzystania z komputera, w pewnym momencie zaciął się dźwięk i obraz potem komputer zresetował się i od tego czasu nie włącza się w normalnym trybie. W trybie awaryjnym działa. Najprawdopodobniej jest to związane z kartą graficzną bo gdy użyłem zintegrowanej karty to włączył się w trybie normalnym.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Najprawdopodobniej Ci się spaliła, a masz kartę dźwiękową zintegrowaną czy oddzielnie kupowana ? Komputer jest dobrze chłodzony? I czyścisz go od czasu do czasu? ( Moja pierwsza teza oczywiście nie musi być poprawna). Ale też należy się upewnić że to nic nie jest z komputerem, bo jeżeli masz jakieś zwarcie na płycie i podłączysz nową kartę graficzną może Ci nową zepsuć za przeproszeniem. Jest coś takiego jak tester płyt głównych, http://www.komputronik.pl/product/114114/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Tester_plyt_glownych_Gembird.html?gclid=CMPQmevhitECFRMz0wodLpAP7Q&gclsrc=aw.ds polecam kupić, albo komputer oddać do serwisu.
komentarz 24 grudnia 2016 przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)
Dokładnie odepnij kartę dźwiękową lub jeżeli jest zintegrowana to wyłącz ją w BIOS i zobacz czy uruchamia się poprawnie.
0 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2016 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Sprawdzenie usterki to wyjęcie wszystkich podzespołów RAM, karta dźwiękowa, karta graficzna itd oprócz procesora.

Wtedy sprawdź jedną kość ram w każdym slocie, możliwe że jest uszkodzony ram lub slot płyty głównej od ramu. Sprawdź też czy karta graficzna za mocno się nie grzeje. Wtedy najszybciej znajdziesz usterkę lub spróbuj też wyjąć baterie bios i chwilkę odczekać lub przez zworkę zresetować biosa. Możesz też użyć nosa czy jakaś elektronika się nie spaliła, kondensator suchy. Czasami też kurz może spowodować przepięcie na podzespołach.
komentarz 23 grudnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Nie jest tak, że jeżeli RAM byłby niedopięty to komputer w ogóle by się nie włączył?
komentarz 23 grudnia 2016 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Nie wiem do czego dążysz komputer się włącza nawet bez niczego z samą płytą główną. Szukasz porady że resetuje się Tobie system operacyjny. Poszukaj na http://www.tomshardware.com/ może tam znajdziesz coś na ten temat.

Z certyfikatu CompTia A++ wyniosłem jakąś wiedzę ale trudno wywnioskować co może być przyczyną bo za mało danych też ukazałeś. Może to być też niekompatybilność sterowników z tego co piszesz to tak jakby gdzieś nastąpił skok napięcia i to może być przyczyną.

Jakbyś miał możliwość sprawdzenia czy karta graficzna działa na innym komputerze to mógłbyś wykluczyć pewne podzespoły które działają a które nie działają.
komentarz 23 grudnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
lukas$ sprawdzaj kto piszę, bo nie ja zadałem pytanie. Po drugie pamiętaj, że jeżeli jakieś zwarcie jest na karcie graficznej to komuś można zniszczyć wejście PCI czy tam AGP
0 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2016 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Możliwe też jest jak masz starą baterie biosa to też może Ci się resetować. Kolega kupił nową kartę i wciąż miał ten problem a wystarczyło tylko baterie od Biosa nową zakupić i wszystko wróciło do normy,

Niektóre płyty posiadają LCD na którym wyświetla się kod błędu jeżeli masz taką książkę do płyty głównej w nowszych modelach. Jest to zastąpione przez pikający głośniczek który informuje w zależności jak pika w czym jest problem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 321 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 651 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 2,106 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,844 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...