• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer uruchamia się i po chwili wyłącza się i tak w kółko

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,089 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
edycja 13 sierpnia 2018 przez `Krzychuu
Witam

Mam problem z uruchomieniem komputera, gdy klikam przycisk komputer się uruchamia wiatraki chodzą i po 4/5 sekundach wyłącza się i potem tak w kółko, monitor nawet nie zaskoczy tzn nic na nim nie widać i jest ciągle lampka pomarańczowa a powinna być niebieska po uruchomieniu, wczoraj skanowalem avastem przy uruchomieniu komputera a przed tym jeszcze AdwCleaner, możliwe że usunął mi jakieś pliki rozruchowe, czy to raczej problem z płytą ?

Płyta główna: MSI B75MA-E33

Ps. 3 tygodnie temu wymieniałem pastę termoprzewodzącą, ale temperatury były ok
1
komentarz 13 sierpnia 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Jeżeli nie możesz wejść nawet do BIOS'u to wykluczyłbym AdwCleaner. Sprawdź kable od zasilania, CPU, może za dużo pasty dałeś i się rozlała do socketu, albo jakiś pin się wygiął.

Masz podłączony głośniczek systemowy? Nie ma żadnych dźwięków?
komentarz 13 sierpnia 2018 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)

chyba miałem jakieś wirusy i avast musiał je usunąć, zostawiłem kompa żeby uruchamiał się, klika razy uruchomił się i zgasił i nagle zaskoczył, wyskoczył czarny ekran i błąd:

All settings were reset to default values.
The previous overlock settings have failed, system has been restored to its default settings.
Press F1 to run setup.
Press F2 to load default values and run setup.

wcisnąłem F2 przywróciłem domyślne ustawienia i teraz niby wszystko działa, przyczyną mógłby być skan antivirusa i usunięcie przez niego plików biosu?

 

PS. miałem podłączone słuchawki ale nic nie było słychać

2
komentarz 13 sierpnia 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Być może. Podobno UEFI jest bardziej narażone na syfy niż BIOS.
komentarz 13 sierpnia 2018 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
chyba najlepszym rozwiązaniem będzie format
1
komentarz 13 sierpnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Format Ci nic nie da skoro jest problem sprzętowy a nie systemowy. Sprawdź dokładnie czy karty rozszerzeń są dobrze wciśnięte, czy kości RAM też. Jednak, tak jak kolega wyżej, obstawiam problem z procesorem i jego temperaturą.
komentarz 13 sierpnia 2018 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
wszystko jest dobrze wciśnięte po wymianie pasty wszystko sprawdzałem, temperatury też ok, nie widzę żeby pasta się wylewała, wcześniej wszystko było git to momentu kiedy zrobiłem skan antiviruem
1
komentarz 13 sierpnia 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
A kiedy wszystko działało to przed logiem Windowsa coś się pokazwyało, czy czarny ekran i potem od razu przeskok do ładowania Windows?
komentarz 13 sierpnia 2018 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
wcześniej wszystko dobrze działało, uruchamiał się tak jak zawsze, uruchamiał się włączał się monitor i wyskakiwał te okno początkowe chyba płyty głównej (było tam że F8 idz do biosu itp), potem ładowanie windows i tyle, a dzisiaj monitor nawet sie chciał się właczyć, myszka i klawiatura tak samo, potem jakoś zaskoczyło i się uruchomił
1
komentarz 13 sierpnia 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Zresetuj BIOS.
komentarz 13 sierpnia 2018 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
wbiłem do biosu i ustawiłem ustawienia domyślne i komp mi działa

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 239 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 3,769 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 320 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Misiq Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...