• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór laptopa do PhotoShopa i Unity

Object Storage Arubacloud
0 głosów
596 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2015 w Offtop przez sismon28 Początkujący (410 p.)
Witajcie, potrzebuje kupić komputer przenośny, obojętnie czy Mac czy PC, na którym mógłbym swobodnie pracować w PhotoShopie (grafika 2d) i w Unity(też gry 2d). Mój budżet to 2000-3000zł, może być też używany.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 maja 2015 przez niezalogowany
Ekhem, nie podałeś dużo informacji, ale mogę co tylko powiedzieć co ma mieć w środku ten komputer. Czemu? Bo jedyny model laptopa jaki znam, to mój własny ;) Prawie to samo z modelami podzespołów komputera, ale może jakoś się przydam :P Przynajmniej podałeś cenę i od czego ma służyć (wymagania niewielkie, choć Unity trochę potrzebuje): Procesor - Intel Core i5 albo i3 (znajdź taki, który ma ok. 2.5 GHz, mówię, nie wiem ile wynosi różnica w GHz pomiędzy i3 oraz i5), RAM - ok. 6 GB, dobrze z 8 GB (Unity potrzebuje, chociaż u mnie dobrze ciągnie na 3 GB ;)), Karta graficzna - jeśli zamierzasz używać (albo używasz) Blendera, to standardowo nVidia ze 2 GB. Powinno być git jak na twój budżet. Jak o czymś zapomniałem to skomentuj, do usług ;)
0 głosów
odpowiedź 17 maja 2015 przez Mateusz Paluszkiewic Nowicjusz (140 p.)
Ja mam aktualnie laptopa:
Samsung NP-RC-730 S0DDE, jest naprawde dobry, moze stary :)
Matryca: 17'3''
Procesor: i7-267QM (2,20MHz) - procesor mozna wymienic na lepszy
RAM: 6GB DDR3
Grafika: nVidia GT540M DDR3 128BIT 1344MHz 2GB dedyk.
Jest tylko z Niemiecka klawiatura, ale tez widzialem polskie edycje.. laptop jest dosc stary ale ciezko go dostac, moze ci sie uda go znalezc za drobne pieniadze.
komentarz 17 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
i7 z takim taktowaniem?! To mój celeron 10 lat temu miał lepsze :)
komentarz 17 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
komentarz 17 maja 2015 przez asalt Nowicjusz (240 p.)
Ten i7 ma też tryb turbo (do 3.1GHz), 4 rdzenie, 8 wątków... Do tego każda kolejna generacja procesorów jest ok. 5% mocniejsza od poprzedniej przy tym samym zegarze (nowe instrukcje procesora i inne rozwiązania poprawiające wydajność). Zjadłby 20 tych twoich Celeronów :)
komentarz 17 maja 2015 przez Mateusz Paluszkiewic Nowicjusz (140 p.)
^^ owszem. Wiesz, pod programowanie, grafike 3D(3DS MAX) i Photoshopa wystarcza ;) tylko ze jest taki stary, czas kupic jakies bydlo na pare lat znow
komentarz 17 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
asalt, wiem, celeron to obecnie syf, tylko, że Mateusz napisał 2,2MHz, zamiast GHz, to była ironia :D
komentarz 18 maja 2015 przez asalt Nowicjusz (240 p.)
Jej! Nie zauważyłem! Faktycznie 2,2MHz szału nie robi :D
komentarz 19 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Hahaha :D 90MHz to ledwo Windowsa NT pociągnie, a gdzie dopiero jakąś ósemkę/siódemkę/linuxa :D
0 głosów
odpowiedź 17 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
sismon28:

Ja swój kupiłem za 2,5 tys bez systemu operacyjnego ;) ( celuj bez, bo nie będziesz miał wgranego niepotrzebnego syfu + i tak dostaniesz płytkę z sterownikami  + cena lepsza)

Lenovo Z580 , http://www.komputronik.pl/product/180389/Komputery/Laptopy/Lenovo_IdeaPad_Z580_59_351753_Grafitowy.html

z tym, że ja mam 8GB ramu :->

W Photoshopie robiłem, w Unity też coś, także daje rade!

Podsumowując, w tym budżecie dasz rade kupić sprzęt, tylko uważaj na HPki ;)

Nie wiem czy kupisz Maka w tych granicach pod grafikę, bo w sumie graficy pracują na maku.. :P

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 664 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2015 w Offtop przez Nasos Bywalec (2,730 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 217 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2016 w Grafika i multimedia przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 307 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2018 w Grafika i multimedia przez mustang123gt Nowicjusz (120 p.)

92,595 zapytań

141,444 odpowiedzi

319,717 komentarzy

61,980 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...