• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program C# - Jaki program napisać

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,180 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2016 w C# przez Tomasz Indyk Nowicjusz (160 p.)

Hej,

Muszę napisać program zawierający poniższe zagadnienia ale nic mi nie przychodzi na myśl co mogę napisać. Macie jakieś pomysły?

3

Programowanie obiektowe – pojęcia podstawowe

  • Definiowanie klasy, jej pól i metod
  • Definiowanie konstruktorów i destruktorów klasy
  • Deklarowanie, powoływanie i używanie obiektów w programie

3

Dziedziczenie, hermetyzacja, Enkapsulacja

  • Projektowanie klas potomnych i bazowych – dziedziczenie
  • Kapsułkowanie pól - Definiowanie właściwości klasy
  • Definiowanie poziomu widoczności składników klasy – hermetyzacja danych, właściwości imetod

6

Polimorfizm i abstrakcja

  • przeciążanie metod
  • klasy abstrakcyjne
  • metody i właściwości wirtualne oraz abstrakcyjne
  • nadpisywanie i/lub przesłanianie metod oraz właściwości

3

Agregacja, Kompozycja i Komunikacja

  • składanie złożonych obiektów z innych obiektów - pojęcie obiektów

zagregowanych

  • kolekcje obiektów
  • komunikacja pomiędzy obiektami – użycie zmiennych obiektowych do komunikacji pomiędzy obiektami

 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Wszystkie programy do poniższych rzeczy oprócz ostatniego podpunktu mam napisane.... Ale w C++. Pierwszy podpunkt chyba najprostszy: Zrób klasę samochód, wczytuj metodą parametry samochodu jak nazwa, model, poj. silnika, ilość koni mechanicznych. Stwórz kilka takich obiektów. Drugi podpunkt: Stwórz klasę konto bankowe oraz klasę dziedziczącą konto bankowe z debetem, umożliwiające wypłacanie pieniędzy z konta nawet gdy kwota ta przewyższa stan konta. Ostatni podobnie: twórz obiekty, a za pomocą przeciążania operatorów dodawaj obiekty do siebie.
komentarz 18 grudnia 2016 przez Tomasz Indyk Nowicjusz (160 p.)
Tylko to ma być jeden program jako całość i w nim mają być zawarte wszystkie te wymagania.
komentarz 18 grudnia 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
To połącz to? Stwórz kilka klas w jednym programie.
komentarz 18 grudnia 2016 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Podejrzewam, że chodzi tutaj o to, żeby klasy działały wspólnie, a nie tylko były w jednym projekcie. Klasa samochód nijak ma się do konta bankowego, chyba, że kredyt bierzesz na auto ;)
komentarz 18 grudnia 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

Wszystko da radę połączyć, wystarczy pomyśleć. smiley Mogę mieć klasę Auto w której tworzę obiekt np. Fiat 126p, który jest warty 100zł, a za pomocą klasy konta bankowego wypłacam 100zł potrzebne na zakup tego konkretnego pojazdu. Jeśli nie mam 100zł na koncie to korzystam z klasy dziedziczącej konta bankowego, która umożliwia debet.

komentarz 18 grudnia 2016 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
W teorii, w praktyce to nadal trochę kombinowanie na siłę. Ale jeśli takie coś się przyjmie to pewnie jest to dobre, bo w końcu proste, rozwiązanie.
komentarz 18 grudnia 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Ty no pisałem dzisiaj podobną rzecz. :P
komentarz 18 grudnia 2016 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Wszystko dobre co działa ^^

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 172 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2021 w C# przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 151 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2020 w C# przez dawid2002 Mądrala (5,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 264 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2017 w C i C++ przez Tomasz Indyk Nowicjusz (160 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...