• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura informatyka

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
4,040 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2015 w C i C++ przez Artix Bywalec (2,110 p.)
Poszukuję wskazówek co do matury z informatyki. Mianowicie które biblioteki mogą się przydać, jeżeli mogę prosić to do nazwy krótki opis do czego może sie przydac :) (chodzi o C++ i raczej srodowisko code block)

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 maja 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Co ma do tego środowisko?

Przygotuj się z must-have'ów typu silnia, liczby pierwsze, ciąg fibonacciego itp.

Co do bibliotek to wystarczy matematyczna (cmath), coś do plików (fstream) i czasu (ctime), chociaż nie jestem pewien czy zdarzało się by w przeszłości obsługa czasu była w zadaniu programistycznym na maturze.

Zadania z algorytmiki są wręcz banalne, w dodatku możesz udzielić odpowiedzi w punktach, nie wymagana jest znajomość języka programowania.
komentarz 15 maja 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Kluczowa informacja.
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2015 przez Krzysiek Rojowski Obywatel (1,110 p.)
Jeśli chodzi ci o powtórzenie C++ przed maturą to polecam ci stronę:cpp0x.com.

A bibliotegi, które mogą ci się przydać to:

<iostream><cstdlib><windows.h><time.h><cstdarg><limits> itd...

Wiem że to nie wszystkie ale to są te, których ja najczęśćiej używam. :)

Mam nadzieję, że pomogłem.
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2015 przez Arsetus Gaduła (4,760 p.)
http://www.p-programowanie.pl/matura-z-informatyki/jak-przygotowac-sie-do-matury-z-informatyki/

Polecam zajrzeć, fajnie opisane na czym się skupić. Sam sie kieruję tą stronką :D

Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
edycja 16 maja 2015 przez hit02
Jeszcze nie miałem matury - też się przygotowuję i myślę, że warto znać obsługę plików, stringów i oczywiście algorytmy, ale ważniejsza umiejętność analitycznego myślenia.

Co do biblioteki standardowej, to może się przydać string.h, stdio.h / iostream, stdlib.h, math.h i może time.h.

Jeśli piszesz w C++, a nie w C, to możesz się zapoznać z STL. Wątpię, aby była jakoś super przydatna, ale może uda ci się dzięki niej coś szybciej napisać.

Na maturach z zeszłych lat dane były w plikach, więc albo obsługa plików, albo przekierowania strumieni ('|', '>>', '<<',  >' lub '<' w poleceniu wywołującym program) i liczysz, że sprawdzający zrozumie o co chodzi i zaliczy.

Na pewno nie będzie czegoś zależnego od platwormy, bo nie wszyscy piszą maturę na Jedynym Słusznym Systemie - nie powinno być potrzebnego Windows.h, a jako że C++ standardowo nie wspiera sieci, to jej też nie będzie.
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Przede wszystkim zwróć uwagę na algorytmy
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Tak ogólnie pod maturę, zajrzyj tu:

http://www.algorytm.edu.pl/algorytmy-maturalne.html
komentarz 18 maja 2015 przez Wally Bywalec (2,840 p.)
Za 15 godzin matura. Czy wszystkie te algorytmy warto ogarniać? Naprawdę trzeba na pamięć umieć każdy rodzaj sortowania?
komentarz 18 maja 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
I tak i nie. Warto chociaż spojrzeć aby sobie skojarzyć na czym polega dany algorytm, a w razie wystąpienia na maturze postarać się go jakoś odtworzyć.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 643 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2021 w C i C++ przez fsfxvcxv Obywatel (1,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mike_920 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 183 wizyt
pytanie zadane 17 października 2023 w Python przez Jakub005 Początkujący (310 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...