• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Źródło tutoriali kompletnych stron internetowych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,087 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2015 w JavaScript przez scrafter Nowicjusz (140 p.)
Witam.

W ostatnim czasie przerobiłem kilka kursów tworzenia stron internetowych, poznałem HTML5, CSS3, JS, PHP oraz frameworki i technologie takie jak Bootstrap, JQuery, Ajax czy Sass. Chciałbym teraz wszystko poskładać to jakoś w całość i poznać zasady łączenia tych wszystkich elementów ze sobą w kompletnych, większych stronach internetowych. Stąd moje pytanie o dowolne źródło(książki, internet) z tutorialami właśnie takich kompletnych stron, tworzonych krok po kroku z wyjaśnieniem dlaczego tak, a nie inaczej? Materiały nie muszą być darmowe. Zależy mi na tym, by kursy zakładały już jakiś poziom znajomości tworzenia stron, aby nie tracić czasu na powtórkę znaczników czy instalacji Bootstrapa etc.

Z góry dziękuję :)

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 14 maja 2015 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
edycja 14 maja 2015 przez Robert Saternus
Polecam Ci kursy ze strony eduweb.pl

O kursy takie które pytasz (czyli kodowanie od podstaw strony dla średniozaawansowanych) na pewno mogę z czystym sumieniem polcecić:

http://eduweb.pl/kursy/css/css3-w-praktyce.html

http://eduweb.pl/kursy/html/html-javascript-zaawansowane.html

http://eduweb.pl/kursy/wordpress/wordpress-tworzenie-motywow.html

A jak jeszcze insteresuje Cię projektowanie stron to równie:

http://eduweb.pl/kursy/photoshop/psd-do-html-css.html

Ogólnie wszystkie powyższe przerobiłem osobiście więc są już sprawdzone. Co do innych kursów z tej strony to na pewno nie polecam serii z PHP.
komentarz 14 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

"Co do innych kursów z tej strony to na pewno nie polecam serii z PHP" 

a ja polecam i dodam, że chodzi mi tu o kursy odnośnie Symfony pozdrawiam ;)

 

komentarz 14 maja 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Potwierdzam, kurs Symfony2 jest solidny, ale kursy PHP oceniłbym średnio :)
+1 głos
odpowiedź 14 maja 2015 przez No Lime Gaduła (4,540 p.)
Polecam spróbować swoich sił w samodzielnych projektach a może Ci to pomóc nawet zarobić spory nominał. Przykładowo - polecam stronę www.make-cash.pl . Dowiedz się czegoś na temat modelu zarobkowego (polecam PPA na początek), wykreuj swój własny pomysł, napisz stronę dla siebię jak prawdziwy profesjonalista :) i oczekuj wpływów na konto.

Sam tak zrobiłem z tego względu, że można połączyć przyjemne z pożytecznym. Przy okazji nauczysz się podstawy pozycjonowania swojej strony jeżeli oczywiście zagłębisz się w tematyce o której wspomniałem wcześniej.
komentarz 14 maja 2015 przez scrafter Nowicjusz (140 p.)
Serdecznie dziękuję, na pewno zapoznam się z polecaną stroną. Jednak z własnymi projektami na początku jest tak, że można sobie wyrobić wiele błędnych nawyków :)
+1 głos
odpowiedź 14 maja 2015 przez ArturB Mądrala (6,060 p.)
Wszystkiego raczej w jednej pozycji nie znajdziesz, co do HTML, CSS i less (coś podobnego do sass) to mi przypadł Kurs ze strefy kursów: "Produktywne tworzenie stron z LESS & SASS" tam też jest podpinanie slidera, ale to można powiedzieć taki mały dodatek. Co do reszty to nie trafiłem na coś co mógłbym polecić.

Aby w jednym projekcie zastosować zdobytą wiedze to możesz sam sobie coś wymyślić i w razie potrzeby wspierać się tymi kursami co przerobiłeś.
komentarz 15 maja 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Wow, nowa strona strefy kursów nieźle. Mówisz, że ten kurs LESS i SASS daje rade?
komentarz 15 maja 2015 przez ArturB Mądrala (6,060 p.)
SASS jest tylko teoretycznie omówiony, a cały projekt jest robiony na LESS. Efekt końcowy jest dość fajny wizualnie, a poza tym:

- wykorzystanie siatki z http://semantic.gs/ - dopasowanie jej do własnych potrzeb (nie zawsze jest sens Bootstrap'a wykorzystywać)

- less pozwala w łatwy sposób robić style pod różne rozdzielczości np @media @tablet { ... }, @tablet: ~"only screen and (min-width:992px)";

- dobrze wytłumaczone jak zrobić menu dla urządzeń mobilnych

- omówione podpinanie i konfiguracja sliderów.

- podczas przewijania pierwszy raz strony elementy tak jakby się przesuwają co daje fajny efekt i to też jest dobrze wytłumaczone.

Co do minusów to:

- odniosłem wrażenie, że trochę za dużo i niepotrzebnie były robione niektóre domieszki, mixiny czy jak to nazwać (dla mnie to funkcje :P)

- mnie jakoś głos tej osoby drażni.

- tak jak większość kursów jest prowadzona na zasadzie przepisywania (prowadzący ma gotowy kod i tłumaczy co robi).

Wszystko zależy od poziomu jakiego się szuka, mi się ten kurs spodobał.
komentarz 15 maja 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Kurde szkoda, bo właśnie chce się przenieść z LESS na SASS (bardziej na SCSS). Kurde nie wiem, zastanawiam się nad tym kursem, bo coś takiego by mi się przydało i pewnie nauczyłbym się kilku rzeczy.
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez JanekO Nowicjusz (180 p.)
Są dwa dostępne kursy na bazie tutoriali, nie wiem czy akurat o to chodzi ale na wszelki wypadek podaje info.

http://www.abc-wiedzy.pl/tworzenie-stron/less-sass

Jest tam kilka linków tematycznych

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez Hajabuza Początkujący (370 p.)
Hmm jeśli mogę coś doradzić to polecam platformę e-learningową edx.org  ( wystarczy średnia znajomość angielskiego , co  i tak sie przyda ) może znajdziesz coś co spełni twoje oczekiwania ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 479 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2016 w JavaScript przez Muhin Gaduła (4,120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 385 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 339 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...