• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kurs na youtube - i co dalej?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
633 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Max Borek Nowicjusz (230 p.)
Dzień dobry wszystkim!

 

Rozpocząłem moją przygodę z programowaniem i jako, że jestem osobą dosyć zorganizowaną to lubię wyprzedzać przyszłość.

Chciałem zapytać doświadczonych programistów o to jakie możliwości daje kurs na Youtube stworzony przez Pana Mirosława? Moim marzeniem jest rozpocząć pracę jako programista webowy i chciałbym się dowiedzieć czy opanowanie w 100% wiedzy z takiego kursu Youtubowego to już jakaś podstawa, którą mogę rozbudowywać idąc do pracy?

Chciałbym po prostu wiedzieć kiedy mniej więcej jest ten moment, w którym powinienem jeszcze posiedzieć ostro  w domu przed komputerem, żeby nabyć solidne podstawy, a kiedy jest czas na pokazywanie światu co już potrafię?

Mam nadzieję, że moje pytanie jest zrozumiałe i każdy odpowiadający pojmie, że nie jestem napalony na pracę i wszelkie opowieści o pozytywnu wydźwięku z nią związane. Po prostu nie wiem kiedy prawdziwy programista staje się wartościowy dla rynku pracy.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. :)
komentarz 4 grudnia 2016 przez niezalogowany

Powielenie pytania.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 grudnia 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
wybrane 4 grudnia 2016 przez Max Borek
 
Najlepsza

Kurs od Zelenta nie jest nawet skończony.

1. Opanuj HTML5. Znajdź wszystkie różnice pomiędzy nim, a kursem Zelenta.

2. Naucz się (samodzielnie) kilku innych sztuczek CSS3.

3. Strony responsywne.

4. Znajdź też inne kursy na YT, które są bardziej rozbudowane (choć żaden nie jest tak dobrze wytłumaczony jak ten od Zelenta) i ucz się od nich.

5. Znajdź jakieś CV dla Junior Developera i sprawdź wymagania. Zacznij się uczyć tych technologii.

Gdy napiszesz jakiś projekt, wrzuć go tutaj, żebyśmy mogli ocenić. Gdy napiszesz już klika(dziesiąt, naście) takich dobrych projektów, możesz zacząć się ubiegać o pracę.

Przede wszystkim samodzielna praca i znajdowanie w sieci tego, czego akurat potrzebujesz.

Polecam też obejrzeć:

https://www.youtube.com/watch?v=pB0WvcxTbCA

1
komentarz 4 grudnia 2016 przez Max Borek Nowicjusz (230 p.)
Jasno, szczerze, obiektywnie i na temat :) właśnie na taką odpowiedź czekałem :) Uprzejmie Ci dziękuję!

Z każdym moim kolejnym pytaniem, coraz bardziej podoba mi się to forum! :)
0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Jakieś dobre wyczerpujące dane zagadnienie książki, do tego dokumentacja, aby uzupełnić kursy internetowe, śledzenie blogów z nowościami o danym języku programowania.

Podobne pytania

–5 głosów
3 odpowiedzi 521 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 294 wizyt
+2 głosów
6 odpowiedzi 737 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...