• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Własny kanał na youtube - porady, propozycje, poradnik społeczności.

+2 głosów
142 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2016 w Offtop przez użytkownika Duch003 Nowicjusz (210 punkty)

Witam serdecznie.

   Jestem nowym użytkownikiem tego forum, chociaż przeglądałem je już wcześniej. Miło mi tu gościć. Czuć inną atmosferę.

   Chciałbym stworzyć kanał na youtube. Zainspirował mnie oczywiście kanał Pana Zelenta, jak i inne naukowe: Uwaga! Naukowy bełkot czy SciFun, jednak głównym motywem jest nauka dla samego siebie. Nie będą to tematy stricte informatyczne, lecz mechatronika, jako że ukończyłem technikum i jestem na studiach i tym profilu. Chciałbym wrócić do korzeni, tj. przeczytać jeszcze raz i nauczyć się czegoś nowego z książek używanych w technikum, jednak uczenie poprzez samo czytanie jest dla mnie niestety uciążliwe. Inaczej, gdy muszę coś komuś tłumaczyć, nawet jak sam nie rozumiem wątku w 100%, to po takich wyjaśnieniach sam ten wątek rozumiem lepiej. Stąd pomysł na kanał - chciałbym nagrywać filmiki dedykowane głównie technikom mechatronicznym, a później może nawet z materiałami ze studiów, ponieważ uważam, że opracowując takie filmiki o wiele bardziej zrozumiem pewne zagadnienia, bardziej mi utkwią w głowie. Nie chciałbym z kolei trzymać tego tylko dla siebie, bo są też pewnie inni którym takie filmiki by pomogły.

   Przechodząc do meritum problemu: mam kilka pytań odnośnie tworzenia takiego typu filmów:

1. W jaki sposób powinienem opracowywać taki filmik? Mam przygotowany materiał w oparciu o pierwszy podrozdział z książki, ale wiem że to w czasie tworzenia jakby filmiku może się zmienić wielokrotnie i stąd pytanie w jakiej kolejności to opracowywać?

2. W czym najlepiej opracowywać filmiki? Nie ukrywam że sposób prowadzenia filmów Pana Mirosława jest najbardziej mi odpowiadający, bo jest prosty, bez udziwnień, oraz konkretny i skuteczny.

   Wydaje mi się że te pytania są dość podstawowe, dlatego warto by chyba było ten wątek potraktować nie tylko jako jęczenie jednej osoby, a jako wątek gdzie ludzie z podobnymi ambicjami będą też zadawali swoje pytania.

   W razie uznania za spam/nieodpowiedni dział, przepraszam.

   Dziękuję za przeczytanie tego długiego posta i za odpowiedzi.

Pozdrawiam, Tomek. : )

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 72 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia w Offtop przez użytkownika Artur Grochal Użytkownik (550 punkty)
+1 głos
2 odpowiedzi 188 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez użytkownika Max Borek Nowicjusz (210 punkty)
+1 głos
7 odpowiedzi 554 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez użytkownika robert9620 Stary wyjadacz (11,060 punkty)
...