• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z laptopem, jest za słaby czy coś z nim nie tak?

Object Storage Arubacloud
–1 głos
228 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Squer Obywatel (1,170 p.)
Witam.

 

Mam problem z laptopem a mianowicie według mnie nie chodzi tak jak powinien, za słabo..

Gry typy cs;go na najnizszych ustawieniach 120fps.....

Gdy otworze cs go w oknie, a na drugim monitorze mam np przegladarke to fps nie siegają nawet 60.

Sądze za mam troche malo ramu, bo tylko 4gb..

Ale podaje specyfikacje laptopa:

Procesor Intel Core i5-3230M (2 rdzenie, od 2.60 GHz do 3.20 GHz, 3 MB cache)

Chipset Intel HM76 Express Chipset

Pamięć RAM4 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)

Dysk twardyExpress Cache 8 GB
1000 GB SATA 5400 obr.

Wbudowane napędy optyczneNagrywarka DVD+/-RW DualLayer

Przekątna ekranu17,3"

Rozdzielczość ekranu1600 x 900 (HD+)

Karta graficzna+ Intel HD Graphics 4000
NVIDIA GeForce GT 720M

Wielkość pamięci karty graficznej 2048 MB GDDR3 (pamięć własna)

Dźwięk

Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio
Wbudowany mikrofon

I ogolnie jest problem ze zżera mi troche tego ramu bo gry uzytkuje jakas przegladarka cos to okolo 2gb,2,5gb. Leczy gdy wlacze grze uzycie siega 90% (ale to chyba akurat normalne przy takiej ilosci)

Wiec prosze o pomoc? Czy cos jest nie tak z lapkiem czy po prostu jest on z lekka za słaby? Czy dorzucenie z 4gb ramu by cos dalo?
komentarz 3 grudnia 2016 przez Squer Obywatel (1,170 p.)
A i jeszcze jedno...

mam mozliwosc zamiany na laptopa z prockiem i7 2630qm... Czy bylby on lepszy?

 

I czy jest mozliwosc przelozenia karty graficznej z jednego laptopa do drugiego?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Dorzuć RAM i szybszy dysk SSD i przeczyść system. Najlepiej w CS grać na Linux.
komentarz 17 lutego 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
SSD nie wpływa na ilość fps.
0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2016 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)
A masz zainstalowane sterowniki od nvidii?

PS. Jakiego systemu używasz?
komentarz 3 grudnia 2016 przez Squer Obywatel (1,170 p.)
win 7 mam sterowniki, z tego co wiem to karta nvidia odpala sie gdy zintegrowana jest juz obciazona
komentarz 3 grudnia 2016 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)
edycja 3 grudnia 2016 przez lnkoc

Taki urok karty graficznej. Win7 wspiera technologię optimus, więc nie ma się co przejmować spadkami wydajności na dwóch ekranach. Ważne aby mieć możliwie najnowsze sterowniki.

Edit: W kwestii przekładania karty graficznej między laptopami - nie jest to możliwe, ponieważ karty są na sztywno połączone z płytą główną (czytaj wlutowane).

Zamiana laptopa na taki z mocniejszym procesorem nie da zbyt wiele w grach, które wymagają karty graficznej. Moim zdaniem możesz liczyć jedynie na kilka fps przy takiej samej karcie graficznej. Jeśli chodzi o ram, 4GB to i tak dużo. Może być i 8, ale jeśli nie będzie używane - cóż będzie to pamięć "na wakacjach". Piszę tak, bo sam używam laptopa z 2,5 GB pamięci, Przeglądarka zajmuje swoje, ale pomimo otwartych 8 kart nie więcej niż 1GB.

komentarz 3 grudnia 2016 przez Squer Obywatel (1,170 p.)
no to mi podczas przegladania internetu zabiera 50% ramu, co moge w takim przypadku zrobic? byl juz temat u mnie ale wylaczylem tylko windows update lecz nie do konca to pomoglo (ale w jakims stponiu cos dalo)

 

Link do tematu:

http://forum.pasja-informatyki.pl/198734/ogromne-uzycie-pamieci-ram-lenovo-g700
komentarz 3 grudnia 2016 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)

No z tego co widać chrome zabiera dużo pamięci. Może gdybyś miał otwartych mniej kart było by lepiej. Ewentualnie możesz spróbować używać innej przeglądarki. Ja jak na razie używam Chromium. Niby to samo, ale pamięci mam więcej wolnej niż Ty wink. Możesz tez spróbować z Firefoxem. Od pewnego czasu ichniejsi programiści pracują nad tym, aby przeglądarka oszczędzała pamięć.

komentarz 3 grudnia 2016 przez Squer Obywatel (1,170 p.)
Oki wlasnie zauwazylem ze chrome bierze najwiecej pamieci, ogarne sobie firefoxa
0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2018 przez Programista 22 Bywalec (2,270 p.)
Powiększ pamięć RAM do minimalnie 8GB 1600MHz. Powinno lepiej działać. Processor nie zamieniaj; chyba że oczekujesz 120fps na CS;GO razem z przegladarką i PowerPointem :P. No kartę chyba nie można, chyba że jesteś majster to wtedy sobie zamieniaj :P.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 196 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 104 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez chanfou44 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 133 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez StefcioMK Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...