• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Specyfikacje komputera do kupna

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
130 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez StefcioMK Nowicjusz (120 p.)

Jest to moje pierwsze pytanie na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Ostatnio chce sobie kupić komputer lecz nie jestem pewien czy faktycznie jest dobry.

Specyfikacje komputera:

Model procesora: i5-3470

Pamięć RAM: 16 GB

Typ pamięci  DDR3 

Model karty graficznej: GTX 1650 OC edition 4GB GDDR5

Napęd: brak

I zadaje to pytanie ponieważ jestem w tych tematach jak to dużo ludzi mówi " zielony". Jeżeli miałbym coś dodać to napiszcie.

komentarz 16 czerwca 2020 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Zależy jaka cena i do czego ma być. Platforma jest leciwa, ma 8 lat.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Wszystko zależy od ceny komputera. Jeżeli kupujesz ten zestaw jako używany, to nie jest to najgorszy wybór, ale tak jak napisałem wcześniej, wszystko zależy od ceny.

Jeżeli to jest zestaw, który zaproponował ci jakiś lokalny sklep komputerowy, to nie jest dobry wybór. Jest duża szansa, że wcisną ci ten zestaw jako "nowy" a tak na prawdę to są kilkuletnie podzespoły.

Nie podałeś żadnych informacji o płycie głownej / zasilaczu, a mimo wszystko ma to dość duże znaczenie.

Podaj budżet to spróbuję coś poszukać.
komentarz 16 czerwca 2020 przez StefcioMK Nowicjusz (120 p.)

Komputer kosztuje 2199 zł i ja jakby nie chce składać tylko wolę kupić odrazu gotowego najwyżej później jak się podzespoły postarzeją to dopiero kupuje nowe.

zasilacz Chieftec ( tylko tyle jest napisane)

a o płycie głównej nic nie mogę znaleźć....

Jeszcze coś podać?

komentarz 16 czerwca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Warto też zwrócić uwagę czy komputer ma dysk SSD, czy HDD.
komentarz 16 czerwca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)

Jeżeli nie chcesz samemu składać komputera, to proponuję coś takiego:
https://sklep.hard-pc.pl/p11273,zestaw-ryzen-3-1200-af-gtx-1650-super-16gb-ddr4-512gb-ssd-spike-argb-500w.html

komentarz 16 czerwca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)

ja jakby nie chce składać tylko wolę kupić odrazu gotowego najwyżej później jak się podzespoły postarzeją to dopiero kupuje nowe.

W zestawie który podałeś, te podzespoły już mają swoje lata.

komentarz 16 czerwca 2020 przez StefcioMK Nowicjusz (120 p.)

@Landu, Dysk HDD i ten komputer który podałeś jest bardzo podobny wsumie tylko Dysk SSD , Ryzen i DDR4 zamiast DDR3. a dla ciebie Landu te rzeczy worth it tych 200zł więcej ( tylko jakby opinia ) 

komentarz 16 czerwca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Ten Ryzen będzie trochę lepszy w grach, zawsze będziesz miał te kilka fps więcej. Masz również możliwość ewentualnego kupna lepszego procesora za rok/dwa. Komputer ma też dysk SSD, co znacząco wpływa na ogólne użytkowanie komputera. Do tego masz pewny zasilacz, a nie jakiś losowy "chieftec". Jak dla mnie na prawdę warto dopłacić te 200zł za nowe komponenty które mają faktyczną gwarancję producenta, a nie 12msc gwarancji sprzedawcy w zestawie który podałeś.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,693 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez TapQu Użytkownik (540 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 193 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 268 wizyt
pytanie zadane 28 września 2019 w Sprzęt komputerowy przez Wikus$5 Użytkownik (620 p.)

92,460 zapytań

141,265 odpowiedzi

319,104 komentarzy

61,856 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...