• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Algorytm genetyczny obiektowo

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,225 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2016 w C# przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Mam za zadanie napisać algorytm genetyczny obiektowo. Niby już pisałem taki kod, ale w jednej klasie. Czy może ktoś mi powiedzieć ile tych klas ma/może być? Ja sobie wymyśliłem: Osobni, Populacja, Algorytm. Gdzie osobnik będzie zajmował się przerabianiem danych na ciąg bitów, populacja to kolekcja z osobnikami, a algorytm zajmie się selekcją, krosowaniem i mutacją. Mój nauczyciel jednak mówi, ze powinno być co najmniej 5 klas(w tym zadaniu bardziej chodzi o naukę obiektowości i jej zasad, niż poprawność algorytmu).

Drugi problem jest taki, że zawsze rozpatrywałem osobnika binarnie, a nauczyciel mi mówi, że problem komiwojażera, czy zmiennoprzecinkowe nie da się tak rozwiązać(i o ile w tym pierwszym to się zgodzę, tam mogą być różne wartości nie tylko 0 i 1, to przy zmiennoprzecinkowej liczbie mogę dać reprezentację binarną). Wiec jak mam wtedy mutować i krosować?

Może ktoś umie mi pomóc?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

W komiwojazerze mutacja po przez inwersje tj. mamy sciezke 1, 2, 3, 4, 5, 6 - losujesz dwa punkty np. 2 oraz 5 i przepisujesz je odwrotnie tzn nowym osobnikiem bedzie 1, 5, 4, 3, 2, 6. Z krzyzowaniem jest duzo gorzej ale jest to tak stary problem ze jest gotowe rozwiazanie nazwya sie to krzyzowanie pmx (sa pewnie jakies inne metody ale ja znam tylko ta) zeby to poznac to odsylam tu: http://aragorn.pb.bialystok.pl/~wkwedlo/EA5.pdf (jest tam tez metoda inwersji troche ladniej opisana).

0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2019 przez mmarszik Mądrala (7,390 p.)
Dla problemu plecakowego przykładowy kod wrzuciłem tam:

https://forum.pasja-informatyki.pl/458208/algorytm-genetyczny-problem-plecaka

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 734 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,833 wizyt
+6 głosów
1 odpowiedź 553 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...