• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Algorytm genetyczny?

Object Storage Arubacloud
+6 głosów
552 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Witam!

Ostatnio na yt znalazłem filmy podpisane: "Genetic Algorithm". Później obejrzałem wiele innych filmów i jestem zachwycony tą "ewolucją" wirtualnych stworzeń :P Nie mogę jednak znaleźć żadnych ciekawych informacji o właściwym działaniu takiego algorytmu genetycznego. Prosiłbym o podesłanie jakichś ciekawych artykułów opisujących właściwą mechanikę działania tego ; )

Z góry dziękuję

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)
wybrane 21 sierpnia 2016 przez Michał Gibas
 
Najlepsza
W sumie to na wiki masz trochę informacji, a na angielskiej jeszcze więcej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Algorytm_genetyczny
O ile się nie mylę działa to na podstawie "neuronów", które odpowiadają za różne zachowania. A na podstawie prób i błędów algorytm "uczy się" kiedy z jakiego neuronu skorzystać, a kiedy nie. Na początku używa losowych neuronów, a potem (z każdą następną próbą) dobiera takie, które gwarantują najlepszy rezultat. Nie mam jednak 100% pewności, więc nie opieraj się tylko na mojej wypowiedzi.
Ten film dobrze to pokazuje: https://www.youtube.com/watch?v=NBCCV_HMnkU

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 730 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,812 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,223 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2016 w C# przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...