• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wzmacniacz sygnału Wi-Fi

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,343 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Witam, możecie mi polecić jakiś dobry wzmacniacz sygnału, aby poprawić sygnał? Pomieszczenie pomiędzy routerem to strop i ściana pokojowa. Coś podobne do tego będzie dobre, czy lepiej jest kupić drugi router i połączyć się z drugim routerem głównym? http://archiwum.allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sygnalu-wifi-tp-link-tl-wa854re-300mb-s-i5052669164.html
komentarz 27 listopada 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Oczywiście, że najlepsza opcją będzie 2 routery(właściwie access pointy) za pomocą skrętki, lecz nie zawsze jest możliwość pociągnięcia przewodu.

Inną opcją są 2 routery połączone za pomocą WDS, lecz zazwyczaj muszą być to urządzenia takie same lub tego samego producenta.
komentarz 27 listopada 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Mam drugi router TP-Link tylko chciałem go tak skonfigurować, ale bez użycia kabla, aby mi wykrywał tamten router główny jak laptop.

http://www.tp-link.com.pl/faq-417.html
komentarz 27 listopada 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
W taki sposób możesz to zrobić ale warunek jest taki aby jeden z routerów miał przynajmniej dwie lub więcej anten tak aby można był się połączyć i przekazać dalej ten sygnał

Tylko obawiam się że na tym drugim routerze musiałbyś połączyć przewodowo  do komputera  czy laptopa.
komentarz 27 listopada 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Da się to zrobić na routerze z 1 anteną(sam robiłem), lecz opóźnienia będą większe.
komentarz 27 listopada 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Nie testowałem bo  nie mam drugiego routera

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2016 przez baku73 Nowicjusz (180 p.)
Cześć, posiadam dokładnie taki repeater wifi od ponad roku i jestem bardzo zadowolony. Router mam na piętrze a wzmacniacz na dole (jakieś 10 m w linii prostej przez strop i dwie ceglane ściany). Przez okres czasu jaki go używam, to tylko dwa razy musiałem wyciągnąć z gniazdka bo się zawiesił.

Pozdrawiam
komentarz 27 listopada 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Dzięki, skoro piszesz że to daje radę to chyba taki kupię, a z cenami jak, trzeba brać z tej wyższej półki cenowej, czy taki wzmacniacz sygnału około ~100zł  wystarczy?
0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
zależy jaka jest grubość stropu i  ile jest metrów od punktu(routera).

Do routeraz możesz dokupić

http://allegro.pl/bardzo-mocna-antena-dookolna-wifi-sky-18dbi-rp-sma-i4760807295.html

powinna ci pomóc
komentarz 27 listopada 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Ok dzięki, mocna antena może dać efekt.
komentarz 27 listopada 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Kąt promieniowania w płaszczyźnie: PIONOWEJ - 11 stopni!!!

Fizyka. Im większy zysk takiej anteny tym bardziej płaskie promieniowanie. Przy takim kącie będą problemy. To już są milimetry przy użytkowaniu.

Dla używania anteny na 2 piętrach konieczne jest promieniowanie pionowe min. 30 st. Nie jest możliwe praktycznie zrobienie takiej anteny.

Jakwiększy zysk z jakim sie spotkałem przy antenach dookolnych to max. 12 dbi, lecz to jest cena min. 100 zł, jej wysokośc to 0.5 m i iest montowana na maszcie.

Ta aukcja to ściema. Zgłaszać!
komentarz 28 listopada 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Akurat znam tą firmę i mogę polecić produkują  bardzo dobre anteny  ogólnie mają sprzęt bardzo dobry popatrz może coś znajdziesz.

http://yagi.pl/anteny-wewntrzne-c-55.html
0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
W sumie to możesz też Access Point kupić, też zawsze coś
komentarz 27 listopada 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
A transmitery sieciowe, internet z gniazdka elektrycznego.

https://www.youtube.com/watch?v=afhTTB3nAMY
komentarz 27 listopada 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)

powiem szczerze, że nie słyszałem o czymś takim smiley , całkiem fajna sprawa o ile to tak właśnie działa 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 217 wizyt
pytanie zadane 3 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez kaka55555 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 306 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Maksym Piętak Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,547 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...