• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

D-Link DWR-118 nie widzi 5GHz

Object Storage Arubacloud
0 głosów
650 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Mam nowy router D_Link'a DWR-118, mam w opcjach routera włączone opcje dla pasma 5GHz, ale żadne urządzenie w domu tego nie widzi. Jak mogę to naprawić?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 listopada 2016 przez niezalogowany
wybrane 26 listopada 2016 przez Macek Kolo
 
Najlepsza

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie, czy masz urządzenie, które obsługuje zakres 5GHz? Poszperaj w necie, poszukaj danych technicznych o swoich urządzeniach. Np. laptop musi mieć kartę WiFi w standardzie 801 b/g/n/ac. Smartfony też nie wszystkie mają sieciówki, które obsługują zakres 5GHz, zwłaszcza te tańsze.

Ogólnie, to WiFi 5GHz to takie łapanie klientów na cyferki: jeśli nie mieszkasz w wielkim bloku, gdzie jest kilkanaście czy kilkadziesiąt sieci WiFi w zasięgu, które mogą zakłócać się na wzajem, to 5GHz mija się z celem. Z kolei, jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, to... też, bo 5GHz szybciej traci zasięg na ścianach i innych przeszkodach. Nawet w mieszkaniu 40 - 50 m kw., w odległości 5 - 6 metrów od routera, zasięg to, raptem, 50 - 60 % siły sygnału, a router nie stoi "za szafą".

komentarz 26 listopada 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Tak mam. A dobrze, że mnie z błędu wyprowadziłeś, bo na serio miałem podejście więcej to lepiej :P Dzięki

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,035 wizyt
pytanie zadane 6 września 2016 w Offtop przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 143 wizyt
pytanie zadane 20 września 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Chlipchlip Użytkownik (850 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 4,681 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...