• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

D-Link DWR-966 Dobór Anteny LTE

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,034 wizyt
pytanie zadane 6 września 2016 w Offtop przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)

Witam  :) 
Wiem że może forum nie jest od takich rzeczy, ale może ktoś mi pomoże (jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie). Przechodząc do rzeczy:
Posiadam router D-Link DWR-966.
Niestety w mojej miejscowości nie ma zbyt dobrego zasięgu i pomyślałem nad zakupem anteny.
Statystyki:

Mieszkam w ten okolicy:
https://www.google.pl/maps/@52.8567654,18.224473,593m/data=!3m1!1e3

Moje pytania są następujące:
Jaką antenę wybrać?
Czy wpięcie anteny zewnętrznej dużo zmieni?
Czy mogę wpiąć jakąkolwiek antenę czy może musi być ona dopasowana do konkretnego modemu?

Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 września 2016 przez kacperdyba Gaduła (3,290 p.)
U mnie nie łapie LTE - przeszedłem na kablowy. Nie zawsze "po drucie" jest gorzej.  Może nie koniecznie trzeba kupić antenę? Proponuje ci się najpierw rozejrzeć po stronach operatorów, podzwonić itp. może zaoferują ci lepszą ofertę z szybszym internetem po prostu na kablu.

A i jeżeli chodzi o dział to myślę, że sieci by się nadały.

Również pozdrawiam ;)
komentarz 6 września 2016 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)
Zobacz na moją lokalizacje. (dałem link)
O kablu nie ma mowy, nawet telefonicznym. A jedyną alternatywą jest internet radiowy (1Mb/s za 100 zł) lub po Wifi od firmy mającej bardzo złą opinie.
0 głosów
odpowiedź 6 września 2016 przez Czybit Nowicjusz (180 p.)
Antena pomoże ci tyle że, będziesz mógł pochodzić po pokoju i poszukać miejsca w którym jest lepszy zasięg lub wzmocnić "przechwytywanie" sygnału jeśli chodzi ci o antenę którą bezpośrednio przytwierdza się do modemu. O model anteny najlepiej zapytać w sklepie komputerowym lub napisać do dostawcy internetu czy jest możliwość dokupienia owej anteny do danego modelu urządzenia. A jeśli nie potrzebujesz prędkości jaką  daje ci LTE, polecam ci zaopatrzyć się w internet radiowy jeśli mieszkasz w miejscu oddalonym od miasta, jest dużo stabilniejszy a prędkości dochodzą do 20Mb/s download'u co do użytku domowego jest według mnie wystarczające. Jacy dostawcy obsługują twój rejon możesz sprawdzić na stronie http://gdzienet.pl/. Pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 650 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 4,680 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 143 wizyt
pytanie zadane 20 września 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Chlipchlip Użytkownik (850 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...