• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

2 systemy w VmWare

Object Storage Arubacloud
0 głosów
311 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Czy jest możliwość, abym w VMware miał odpalone w tym samym czasie 2 systemy np. Win XP i Win Vista? Nie znalazłem takiej opcji w programie...

Z tego co się też orientuje to nie da się mieć jednego systemu odpalonego z VMware a drugiego z VirtualBoxa.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 listopada 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Technicznie jest to wykonalne ( sam pracuję na W7, mam odpallony na wirtualu server i jeszcze dodatkowo inny W7 ) zależy to wyłącznie od tego jaki masz sprzęt. Jeśli masz dużo RAM i szybki, mocny procesor (dużo rdzeni i duże taktowanie) to spokojnie możesz odpalić 2, a nawet więcej maszyn
0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Ale to by pożerało bardzo dużo zasobów komputera, dwa systemy operacyjne uruchamiane jednocześnie pod maszyną do wirtualizacji. To raczej nie. A jak byś foldery z obrazem iso pozmieniał.
komentarz 14 listopada 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
A co to za problem zmieniać obrazy iso? Przecież w jednym VMware mogę mieć i 20 wirtualnych systemów. Z tym, że dużo pamięci by zjadało to fakt...
komentarz 14 listopada 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
edycja 14 listopada 2016 przez spokojny
Wiem że mogą, ale chodzi Ci o odpalenie dwóch wirtualnych maszyn jednocześnie i coś mu to uruchamianie nie działa. Ale nie podał żadnych wyników tej próby.
komentarz 14 listopada 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Przecież to ja o to pytałem. A jakie mają być wyniki? Napisałem - nie znalazłem takiej opcji w programie. VMware wychodzi na to pozwala na uruchomienie 1 systemu wirtualnego w tym samym czasie.
komentarz 14 listopada 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
No bo ten program nie ma takiej opcji, musisz zamykać i odpalać następne, lub na zasadzie Incepcji - odpalić VirtualBox już w wirtualnie postawionym systemie, co wymaga bardzo mocnego procesora i dużo RAMu.
1
komentarz 14 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Nie wiem jak w VMware, ale w VirtualBoksie możesz odpalić kilka systemów naraz. Ja tak mam stale odpalonego Windowsa XP i Linuksa na odpowiednio drugim i trzecim ekranie wirtualnym w Mac OS X. Wszystkie 3 systemy (też główny OS czyli Mac OS X) chodzą mi jak burza.
komentarz 14 listopada 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

Nareszcie konkretna odpowiedź od jpacanowski. Odpalam VirtualBoxa w takim wypadku. Dzięki. smiley

komentarz 17 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Też tak uważam, że najlepsza odpowiedź. Zamiast zbędnych odpowiedzi typu "A po co ci to?".
0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2016 przez nanok Obywatel (1,020 p.)
Czesc,

To wszystko zależy od zasobów jaki posiadasz - to jedyne ograniczenie.

A wogóle po co chcesz dpalac VMware i VirtualBox-a na raz ? Jeden wystarczy :)

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 207 wizyt
pytanie zadane 27 września 2018 w Systemy operacyjne, programy przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,816 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 266 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...