• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ilość miejsca na 2 systemy operacyjne

Object Storage Arubacloud
0 głosów
207 wizyt
pytanie zadane 27 września 2018 w Systemy operacyjne, programy przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)
Witam

Czy dysk ssd 120GB jest wystarczający aby postawić na nim jednocześnie windows10 oraz ubuntu? Zapewne jest ale czy dodatkowo jest to sensowne tak upychać dwa systemy?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 września 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)

Spokojnie żeby postawić. Mało żeby wygodnie użytkować. No chyba, że koło tego ssdmasz drugi dysk na którym będziesz trzymał dane. Zależy od użytkowania, jak dla mnie to by wciąż było mało :D. Postaw sobie 2 jakieś grube IDE na windowsie w stylu Visual Studio i Matlab i koniec :P

jest to sensowne tak upychać dwa systemy 

technicznie nie ma przeszkód, ale nie oszukujmy się. Prędzej czy później zapchasz i będziesz marzył o wiekszym dysku :P

komentarz 27 września 2018 przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)
Mam drugi dysk twardy 1TB i właśnie zastanawiam się czy nie lepiej poprostu na tym drugim dysku oddzielić jakiś 100Gb na ubuntu i mieć spokój? Nie przejmować się że któremuś z systemów braknie miejsca. No i czy jest jakaś znacząca różnica podczas pracy z linuxem  pomiędzy ssd a zwykłym hdd?
komentarz 27 września 2018 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)
Nie wiem jak ma się do tego Ubuntu, ale ja posiadam Arch linux na ssd i działa z 10

razy szybciej od Windows10
0 głosów
odpowiedź 27 września 2018 przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)
Zdecydowanie tak. Ja mam na przykład win 10 oraz 7 na jednym komputerze (razem około 300 GB). Co by tu miało nie mieć sensu? Możesz i 3 sobie "zpartycjować" jeżeli nie masz zamiaru grać w gry w gry. Tylko może wystąpić w pewnym momencie problem z dzieleniem pamięci na pół, przez "nie usuwalne" zmienne i inne dane w danych miejscach pamięci przez co np mając 120 gb wolnego miejsca będziesz mógł stworzyć partycję 30 gb, ale na to jest rozwiązanie. Są do tego programy takie jak EaseUS Partition Master 12.9
0 głosów
odpowiedź 30 września 2018 przez Kamil29072 Obywatel (1,700 p.)
Ja bym proponował nawet się nie zastanawiać i dysk ssd podzielić na 2 partycje, na jednej Windows A na drugiej Ubuntu, a hdd zostawić na dane i inne... dyski ssd są stworzone do stawiania na nich systemów.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 135 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 267 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 232 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...