• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Określenie ilosci kliknieć w grze memmory

Object Storage Arubacloud
0 głosów
132 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2016 w C i C++ przez MałyProgramnista Nowicjusz (190 p.)
Witam ! od jakiegoś czasu zagłębiam sie w c++ przy pomocy Builder c++. I probuje zrobić gre memmory card ( czyli odwracam dwie karty i sprawdzam czy sa identyczne ). Mam zrobione dwa formy:
   1. obrazek gry z tytulem i przyciskiem by zaczac
   2. panel z kartami i panel z buttonem 'regulamin', 'resetuj'.
Karty reaguja na kliknecia, dwa kliki odwraca i pokazuje karte, jeden odwraca ja to stanu pierwotnego czyli jest zakryta. Tuaj na razie ok. Dalej, musze sprawdzać te odwrocone karty czy sa takie same-> moj pomysl to po prostu po tym jak dwie karty zostana wybrane czyli double click to obie zmienne tych kart będą mialy true/1 lub cokolwiek innego ale zostanie to sprawdzone za pomoca pętli czy mają ta samą wartość.  I teraz nurtuje mnie pytanie, które jest w tym momencie najwazniejsze - >  jak określić ze moge odwrocic tylko dwie karty ?
komentarz 9 listopada 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
BTW Lepiej nie rób tego w Builder 6
komentarz 9 listopada 2016 przez MałyProgramnista Nowicjusz (190 p.)
No dobra. To w takim razie w czym i jak ugryzc ta sprawe z kliknieciami?
komentarz 9 listopada 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Przy kliknięciu sprawdź czy nie ma już dwóch odkrytych kart. Nie rozumiem w czym rzecz.
komentarz 10 listopada 2016 przez MałyProgramnista Nowicjusz (190 p.)
właśnie w tym jak to sprawdzić bo mam pełno funkcji void odpowiadajacych za klikniecie. I teraz jak określić ze dana czynnośc została wykonana. Dodać zmienną jedna i tą samą wszedzie ktorej wartośc będzie określala ze cos jest odwrocone ?
1
komentarz 10 listopada 2016 przez siof Gaduła (3,560 p.)
jeśli dobrze rozumiem co masz na myśli to tak. Musisz gdzieś przechowywać sobie informacje o 'stanie' każdej karty (najłatwiej albo w tablicy albo w obiekcie który reprezentuje daną kartę). Stan ten sprawdzasz i ustawiasz w tych funkcjach które się wykonują po kliknięciu.
komentarz 10 listopada 2016 przez MałyProgramnista Nowicjusz (190 p.)

bardzo dobrze rozumiesz ! : ) Chyba najbardziej pasują mi tablice, tak wydają sie najbardziej trafną opcja.
Taki przykład tego co chce zrobic ale chce to po swojemu i w łatwiejszy sposob:
LINK do przykladu 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+3 głosów
6 odpowiedzi 649 wizyt
+3 głosów
2 odpowiedzi 699 wizyt
+5 głosów
2 odpowiedzi 303 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2020 w Sprawy forum przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...