• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kursy pana Mirosława :)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
446 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2015 w C i C++ przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
Witam panowie i panie :)

Mam pytanie otóż skonczyłem odcinek z wskaźnikami od p. Mirsoława i czy po wszystkich odcinkach kursu (jezeli przyswoje całą wiedzę) bede umial caly C++ ? wiekszosc ? 1/4 ? i jezeli tylko jakas czesc to zkad czerpać resztę wiedzy ? :) chodzi mi o jakas stronke z wszystkimi informacjami :)

Z góry dzieki za odpowiedz i sorry za moja ortografie (jestem dysortografikiem)

9 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez niezalogowany
wybrane 10 maja 2015 przez Szymon Szendzielorz
 
Najlepsza
Oczywiście jak już napisano raczej się nie da umieć całego C++, ale ja ci bardzo serdecznie polecam książkę pt. ,,Symfonia C++" Jerzego Grębosza. Już w pierwszych rozdziałach dowiesz się wielu rzeczy, które Pan Zet w swoim kursie pominął. Czemu? Może dlatego, że do takie drobnostki, ale na pewno warto je znać. Książka jest w dwóch tomach, razem ma 1000 stron, jak na razie najnowsze jest wydanie 3. bodajże, a każdy tom (nowy) kosztuje 70 zł, więc chyba lepiej jednak kupić lekko używaną za 35 zł, tak jak ja właśnie kupiłem, znalazłem na Allegro :3 Drugą książkę, którą napisał Jerzy Grębosz, to ,,Pasja C++". Przeczytaj ją dopiero jak skończysz Symfonię, a na pewno ci to trochę zajmie ;)
komentarz 10 maja 2015 przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
Ja chcę sie zacząć uczyć C# i Javy C++ jak stwierdziłem chcę się uczyć tylko jako "podstawowy" jezyk od którego wszystko zacznę :) czy wystarczą mi poradniki p. Mirsława? po nich chcę zacząć C# lub Jave niewiem który jezyk jeszcze wybiore (ale jeden z nich)
Lecz C# luv\b Jave bede krok po korku studiował (ksiazki, fimy, porady itp)

Pozdrawiam :) //jeżeli znacie jakieś książki o C# lub Javie bedę wdzieczny za podanie mi ich nazw :)
komentarz 10 maja 2015 przez niezalogowany
No, jeśli chodzi o Javę lub C#, to Java jest bardziej opłacalna (dosłownie). Życzę miłej nauki i dziękuję za kolejne naj ;)
komentarz 10 maja 2015 przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
Dzięki :)

Nie ma sprawy :D
+1 głos
odpowiedź 10 maja 2015 przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
edycja 10 maja 2015 przez zirael [PL]
polecam czerpać wiedzę z dokumentacji technicznych:

http://en.cppreference.com albo http://www.cplusplus.com/

ale najważniejszą formą nauki jest pisanie jak największej ilości od małych programów po większe projekty, wtedy uczysz się czerpać całymi garściami z materiałów, jak i samodzielnie tworzyć i stawiać czoła zagadnieniom :)
+1 głos
odpowiedź 10 maja 2015 przez Arsetus Gaduła (4,760 p.)
edycja 10 maja 2015 przez Arsetus
Kursy internetowe oraz inne w postaci książek nie dostarczą całej wiedzy. Takie książki i kursy pokazują tylko podstawy, w taki sposób aby osoba początkująca mogła łatwo zacząć przygodę z programowaniem. Z takich kursów dowiesz się 1/3 wiedzy, ale teoretycznej, wiedzę praktyczną zdobędziesz poprzez tworzenie własnych projektów.

Jeśli chodzi o kursy brdziej obszerne w wiedzę to polecam "Symfonia C++ Standard" Jerzego Grebosza, oraz "Thiking in C++" Bruce'a Eckel'a (ta książka jest tylko po angielsku) . Symfonię przeczytałem aż 3 razy i mogę stwierdzić, iż jest to arcydzieło pod wzgledem kursów programowania.

Pozdrawiam.
+1 głos
odpowiedź 10 maja 2015 przez Emil Kob Bywalec (2,640 p.)
Będziesz musiał przyswoić jeszcze całą masę wiedzy. Ponieważ ludzie starają się ułatwiać tworzenie programów w C++ tworzą biblioteki klas. W zależności od tego którą bibliotekę będziesz chciał użyć będziesz musiał poznać jej kalsy, metody, funkcje itp. Dodatkowo, tak jak Pan Mirosław wspominał, programowanie powynno być efektywne, czyli trwać jak najkrócej. Służą do tego programy wspomagające tworzenie aplikacji (RAD) Builder C++, Visual Studio itp.. każdy z nich działa w trochę inny sposób i ma swoje biblioteki. Builder C++ ma bibliotekę VCL Visual Studio np. .NET i inne. Trzeba wszystko to opanować aby potrafić szybko i sprawnie pisać dobrze zoptymalizowane aplikacje. Wedłóg mnie to nauka na lata...
+1 głos
odpowiedź 10 maja 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Radzę ci zmienić podejście. Powinieneś nie uczyć się przerabiając kursy, lecz uczyć się realizując projekty. Wyszukujesz to czego potrzebujesz, używasz i masz zrealizowany projekt. Robiąc kursy dużo zapomnisz (zwłaszcza jeśli nie modyfikujesz tylko kopiujesz kod z kursu), mam w tym pewne doświadczenie :D
0 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
NIestedy nie.

Ale jest fajna stronka do nauki, tam jest jeszcze dokumentacja.

http://cpp0x.pl/kursy/
0 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
W programowaniu nie ma pojęcia "nauczyć się wszystkiego". Pan Mirosław przedstawie takie zagdanienia, gdzie będziesz swobodobnie poruszał się w danym języku.

Polecam dokształcać się z książek czy nawet dokumentacji technicznych.
komentarz 10 maja 2015 przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
chodzi mi o komendy itp.

jakie ksiazki polecasz po kursie p. Mirosława ?
komentarz 10 maja 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Ja polecam S. Pratha "Szkoła programowania C++", duża kobyła, ale wszysto fajnie wyjaśnione. Wart swojej ceny.
0 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Programista uczy się całe życie zawodowe ;)
0 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez Krzysiek Rojowski Obywatel (1,110 p.)
Po tych kursach dużo się dowiesz ale oczywiście nie wszystkiego.Polecam ci stronę: Cpp0x.com. Jest na niej wszystko z zakresu programowania w języku C++. A do czytania polecam ci "Symfonia C++". Dwa tomy mają około 1100 stron. Ale jak bardo lubisz programować to spokojnie przeczytasz je w pół roku (lub mniej :D).A po Symfonii polecam ci "Pasja C++". Są w nie wszystkie możliwe programy w C++ (chyba bo jeszcze nie czytałem.). Obydwie ksiązki napisał Jerzy Grębosz.Dwa tomy Symfonii kupisz za około 90 zł. Mam nadzieją żę pomogłem :).Powodzenia w programowaniu ;).

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 157 wizyt
pytanie zadane 12 października 2015 w C i C++ przez Pomarancza Użytkownik (820 p.)
+4 głosów
6 odpowiedzi 733 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 314 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...