• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jestem po 2 odcinku pana Mirosława Zelenta z PHP i nurtuje mnie bardzo ważne dla mnie pytanie.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
306 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2020 w PHP przez xVarmond Początkujący (270 p.)
Jak gracz mógłby dodawać surowce ? Chodzi o np. za każe wejście do gry (czy po otworzeniu strony) żeby do konta danego gracza zostało przypisane dodatkowa ilość surowców ? Wiecie może jak to zrobić ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
edycja 6 stycznia 2020 przez Tomek Sochacki
 
Najlepsza
Zakładam, że te surowce dla usera trzymasz zapisane gdzieś w bazie no to możesz po prostu przy starcie strony dodać graczowi X surowców i zapisać timestamp tego dodania. Następnie kolejny request niech sprawdza czy obecny timestamp minus ostatni jest większy od jakiegoś zadanego okresu, np. jeden dzień i wtedy dodawaj lub nie kolejne. Chodzi o to, aby user nie mógł sobie nabić surowców przez odświeżanie strony.
komentarz 6 stycznia 2020 przez xVarmond Początkujący (270 p.)
Chciałbym, żeby automatycznie po wejściu gracza na stronę została dodana określona ilość surowców.
komentarz 6 stycznia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
no to zrób tak jak Ci napisałem, masz kontekst usera przy pierwszym requeście więc możesz mu po prostu dodać te informacje z jakąś tam walidacją czasu, ilości itp. jak już chcesz. Niezbyt rozumiem w którym miejscu dokładnie masz jakiś problem, błąd itp.?
komentarz 6 stycznia 2020 przez xVarmond Początkujący (270 p.)
Mam pliki PHP z odcinka 2 Pana Mirosława, i tam jest w bazie przydzielona ilość surowców. Nie wiem jak mogę przekształcić kod lub coś dopisać, żeby tylko po pierwszym wejściu gracza na stronę dodała mu się np. 100 drewna i tyle, żeby odświeżając stronę tych surowców już nie dostał tylko za pierwszym razem. Dopiero rozpocząłem zabawę z PHP, ale coś takiego pragnę zrobić na mojej przyszłej stronie.
komentarz 6 stycznia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
To chyba źle zrozumiałem, chodzi Ci o to, aby każdy nowy i tylko nowy gracz dostał na starcie 100 drewna? No to sprawa jest prosta, zakładam, że w jakiś sposób logujesz tych userów no bo musisz mieć info kto ile ma wpisów w bazie, więc zakłądając nowego usera po prostu dodaj mu te dane w bazie, niezbyt rozumiem dlaczego nie miałbyś tego zrobić od razu, w tym momencie?
0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2020 przez adam_jankowski Mądrala (5,970 p.)
W bazie danych dla każdego usera dodaj kolumnę z wartością true lub False informującą czy gracz już dostał 100 surowców czy nie. Po wejściu gracza na stronę sprawdzasz czy już dostał, jak nie do dodajesz mu je.
komentarz 6 stycznia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a nie lepiej podczas tworzenia nowego usera lub nowej gry dla tego usera?
komentarz 6 stycznia 2020 przez adam_jankowski Mądrala (5,970 p.)
Też można, ale z tego co mi się wydaje tak właśnie zrobił Pan Zelent na odcinku

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 389 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 3,534 wizyt
pytanie zadane 11 września 2018 w Offtop przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...