• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Game Engine - rola programisty

Object Storage Arubacloud
+1 głos
265 wizyt
pytanie zadane 30 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
Witam. Uczę się c++ około miesiąc i chodzę do 3 gimnazjum. Ostatnio czysto z ciekawości przeglądałem oferty pracy w cdp red. Jako najbardziej poszukiwana rola programisty była osoba która miałaby tworzyć game engine oraz toole do tworzenia questow. Czy engine gier pisze się jak zwykle aplikacje i czy są do tego jakieś specjalne języki? I jak praktycznie wygląda warstw logiczna engine ?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 30 października 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
edycja 30 listopada 2016 przez criss
 
Najlepsza

Najpopularniejszym językiem do silników jest C++ ze względu na duże możliwości, kontrole i wydajność.

Czy engine gier pisze się jak zwykle aplikacje i czy są do tego jakieś specjalne języki?

Tzn? Nie wiem co przez to rozumiesz, ale pisanie silnika nie jest niczym nadzwyczajnym. Pisze się to tak samo jak wszystko inne. Tyle, że musisz mieć świadomość, że cały czas piszesz coś z czego będą korzystać inni programiści, żeby napisać coś konkretnego (działającą grę). Nawet ukończony silnik to nadal abstrakcja. 

 I jak praktycznie wygląda warstw logiczna engine ?

Dam ci po prostu linka do rozwijającego się od kilku lat silnika pisanego przez (głównie) jednego gościa :
https://github.com/mosra/magnum 

Jako że uczysz się dopiero od miesiąca, to niewiele z tego kodu zrozumiesz, ale być może da ci jakiś obraz, jak nie teraz to w przyszłości. Mosra (autor Magnum) ma ogromną wiedze i doświadczenie w C++ - ja też nie rozumiem wielu konstrukcji w tym kodzie.

Inny, znacznie prostszy przykład silnika: 
https://github.com/TheCherno/Sparky (kod silnika w /Sparky-core)

Epic Games też daje wgląd do swojego prywatnego repo Unreal Engine po zalogowaniu się na ich stronie (wszystko jest napisane):
https://github.com/EpicGames

Jeszcze jeden przykład: REGoth tworzony przez degenerated1123. Też relatywnie prosty, tym bardziej, że tworzony z myślą o konkretnej grze: 
https://github.com/degenerated1123/REGoth

komentarz 30 października 2016 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
Faktycznie mało rozumiem. To np RED Kit (narzędzie moderskie udostępnione do wiedźmina ) czy tez RED Engine to jest poprostu program tworzony najczęściej w c++ odpowiadający za warstwę logiczno fizyczną gry ?
komentarz 30 października 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
RED Kit - nie wiem. Nie wiem co to jest nawet :P No, teraz już wiem, bo mi wyjaśniłeś, ale nie wiem jak działa.

RED engine - nie tyle program, co raczej część programu. To działa w ten sam sposób, co biblioteki z których możesz korzystać pisząc swoje programy. Programem może być edytor - np. to z czego korzystasz tworząc gry w Unity.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 633 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez DODO Bywalec (2,950 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 441 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2017 w JavaScript przez Człowiek Niewidzialn Użytkownik (500 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 2,097 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2015 w Offtop przez niezalogowany

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...