• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wersje "java podstawy" horstmana

Object Storage Arubacloud
0 głosów
328 wizyt
pytanie zadane 25 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Hej.

 

Mam książkę "Java podstawy" w edycji IX jako ebook, kupiłem ją, a potem zorientowałem się, że jest nowsza edycja X. Czy jest sens dokupić nowszą wersję? Dużo zmian zostało opisanych? Edycja X ebook kosztuje 80zł więc to nie małe pieniądze :P
komentarz 25 października 2016 przez niezalogowany
Raczej nie, radzę ci poszukać informacji o różnicach wydania IX/X na stronie wydawcy
komentarz 25 października 2016 przez niezalogowany
Dopiero zaczynam z Java i dla mnie wszystko jest nowe. W moim pytaniu chodziło mi o to, czy nie zrobię sobie krzywdy, ucząc się z edycji IX. Może dokonała się jakaś rewolucja i naukę lepiej zacząć od X wydania. Początkującemu trudno ocenić wartość zmian nawet jeśli znajdę porównanie.
komentarz 25 października 2016 przez niezalogowany
Wątpię aby zaszły rewolucyjne zmiany, możesz śmiało korzystać z educji IX

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 października 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Nie powinno byc drastycznych roznic; w IX nie bedzie omowionych wyrazen lambda - reszta powinna byc ta sama.

W IX jest tez troche zla kolejnosc dzialow co w 10 poprawiono. Mianowice wyjatki w IX sa troche za pozno opisane co moze nowicjuszy wprowadzic w lekkie zaklopotanie bo pojaiwaja sie one we wczesniejszych momentach w ksiazce i sa duzo wazniejsze niz np. biblioteka swing, takze polecam Ci po przerobieniu rozdzialu o interfejsach przejsc od razu do rozdzialu z wyjatkami.
0 głosów
odpowiedź 26 października 2016 przez impos89 Nowicjusz (140 p.)

Cześć,

Nie powinieneś się przejmować kwestią wydania jeżeli chodzi o Jave. Dla nauki od podstaw każda książka będzie dobra. Naturalnie, że takie wyrażenia jak: lambda, programowanie funkcyjne, streamy itd. mogą się nie pojawić, ale nie martw się. Zanim zaczniesz czuć potrzebę korzystania z tych dobrodziejstw, minie trochę czasu i na pewno zdążysz o nich przeczytać z innego źródła. Dlatego nie bój się i swobodnie przestudiuj IX wydanie.

Z mojego doświadczenia chciałbym ci tylko podpowiedzieć, abyś nie opierał się zbytnio na książkach drukowanych, zwłaszcza jeżeli są to przekłady. Problem polega w tłumaczeniu, które często kuleje ze względu na brak odpowiedników w języku polskim lub błędów tłumacza, przez co można łatwo zgubić sens.

Osobiście polecałbym materiały dostępne online. Bardzo dobrym punktem startu, jest Oficjalny tutorial Java

komentarz 26 października 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
streamy i tak sa w II tomie opisane ;)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,107 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 132 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,693 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2016 w Java przez itcloud Gaduła (3,380 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...