• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java podstawy i co dalej ?

Aruba Cloud PRO i VPS, Openstack, VMWare, MS Hyper-V
+1 głos
985 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)
Dzień dobry,

na początku chciałbym podziękować za to, że odwiedziłeś mój temat. Problem z jakim się zmagam to kolejność działań. Otóż przeczytałem książkę Pana Horstmanna pt. "Java Podstawy", co więcej zrozumiałem zagadnienia w niej poruszane ;). Teraz nurtuje mnie taka zagadka. Czy jako kolejny krok rozwoju lepiej sięgnąć po kolejną część lektury Pana Hortsmanna tj. "Java Techniki zaawansowane" czy może lepiej zacząć programować na androida(to jest mój cel między innymi)? Inaczej mówiąc : czy lepiej poznać Jave jako język sam w sobie lepiej i dopiero potem bawić się w Androida. Czy te podstawowe zagadnienia opisane w powyższej książce są wystarczające i śmiało mogę rozpocząć moją przygodę z Androidem? Jeśli drugi kierunek tj. androidowy uznasz za bardziej odpowiedni to mogę Cie poprosić o HINTY dotyczące tego od czego zacząć naukę i gdzie szukać wiedzy :D?

Z góry dziękuje za odpowiedź,
Łącze pozdrowienia.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,260 p.)

Pytanie brzmi, czy czytałeś książkę i programowałeś coś konkretnego, czy tylko ją przeczytałeś i niczego (nawet konsolowych programów) nie pisałeś. 

Zakładam jednak, że skoro przeczytałeś tę książkę, to solidne podstawy języka już posiadasz. W takim wypadku śmiało możesz zacząć przygodę z Androidem jeśli jest to ta działka, która Cię kręci. Tutaj nie ma co zwlekać i czytać topornej książki o technikach zaawansowanych. Podstawy masz, a jak coś będziesz potrzebował się czegoś dowiedzieć, to się dowiesz JIT (Just in time). Takie czytanie "Technik zaawansowanych" mi się kojarzy czytaniem od deski do deski 700 stronicowej instrukcji obsługi telewizora, zamiast go podłączyć i po prostu zacząć oglądać laugh

Co do samego androida, to jak czujesz się na siłach, to dokumentacja jest świetnie opisana i dość przystępnie wyłożona. Dodatkowo praktycznie każda rzecz jaką chcesz zrobić w androidzie jest wyłożona pięknie na stackoverflow. Klucz do szukania to google.com -> [HOW TO] + " " + Co chcę zrobić - i prawie zawsze na stackoverflow jest wyjaśnione co i jak. Jeżeli natomiast uznasz, że taka metoda nauki Cię średnio kręci, to polecam książkę Rusz Głową - Android, w której świetnie są opisane podstawy programowania właśnie na ten system. 

Powodzenia :)

komentarz 22 grudnia 2017 przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)
Parę większych projektów w oparciu o podstawy Javy(według książki) napisałem. Dziękuję za odpowiedź :D !

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 269 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2018 w C i C++ przez Username Obywatel (1,350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 208 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 295 wizyt
pytanie zadane 25 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez niezalogowany

90,816 zapytań

139,494 odpowiedzi

313,557 komentarzy

60,313 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...