• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pojawianie się komentarzu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
154 wizyt
pytanie zadane 10 października 2016 w PHP przez Orkoo7 Bywalec (2,670 p.)
Witam, jestem w trakcie tworzenia strony. Pod postami chciałbym, aby była możliwość dodawania komentarzy. Zastanawiam się tylko, jak to zrobić : Czy od razu, gdy wybieram z bazy całego posta (tytuł,data itp.) to wyciągać też komentarze, a potem dać jakiś przycisk, który po kliknięciu pojawi się div z tymi komentarzami, czy podczas kliknięcia w przycisk, załadować ajaxem plik, który wyśle zapytanie do bazy, żeby wyjąć te komentarze. Bardziej mi pasuję ta druga opcja, ale właściwie to  nie wiem :( Przy tej drugiej opcji chciałbym jeszcze, aby w momencie dodania nowego komentarzu, pojawił on się płynnie pod postem. Czytałem coś o Socket.io, ale nie za bardzo wiem, jak to wykonać :(

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 października 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Socket.io Ci nie jest tutaj do niczego potrzebne. W gruncie rzeczy wystarczyłoby przechwycić fakt wysłania formularza i stworzyć nowy komentarz na podstawie danych w nim zawartych (albo pozwolić to zrobić serwerowi i po prostu wstawić jego odpowiedź w odpowiednie miejsce).

Osobiście komentarze wczytałbym od razu i co najwyżej ukrył je przy pomocy JS.
0 głosów
odpowiedź 10 października 2016 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)
O takie coś ci mniej więcej chodzi?

www.mysho.pl
–3 głosów
odpowiedź 10 października 2016 przez Jaroslaw Roj Obywatel (1,990 p.)
1
komentarz 10 października 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Nie żeby coś, ale przez te 6 lat w webdevie zmieniło się bardzo dużo i w nowym PHP ten kod nawet nie zadziała…
komentarz 10 października 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Zaraz ktoś wrzuci z 2008. ;)
komentarz 10 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Metoda zwracająca HTMLA :v

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 502 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2018 w JavaScript przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 298 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 460 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,662 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...