• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co zrobić z blokadą?

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
190 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2015 w C i C++ przez ralf Nowicjusz (180 p.)
Znacie te uczucie, gdy waszą głowę przepełnia natłok inoformacji, jesteście przez nie rozrywani, a nie potraficie wyrzucić tego "na papier"? Jak sobie z tym radzicie?

5 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez Harsay Pasjonat (23,640 p.)

Medytacja

Ułóż się wygodnie w wybranym miejscu, zamknij oczy, pozwól swoim myślom przejść przez twoją głowę (opór potęguje ich natłok) i skup się na dźwiękach, które Ciebie otaczają. 10 minut pozwoli kompletnie zmienić sytuację :)

Taki mam na to sposób.

Wpisy na blogu Michała Pasterskiego obszerniej omawiają ten temat.

+1 głos
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez RadomskiCoder Gaduła (3,980 p.)
Hej. Ogólnie u mnie działa to tak, że wyznaczam sobie małe cele, nawet takie godzinne i w danej chwili zajmuję się tylko tym co sobie ustaliłem. Często w pracy mam po 15 projektów do napisania i zawsze ustawiam sobie je w odpowiedniej kolejności, mimo, że każdy z osobna mnie naciska i jest na tak zwane teraz. Wtedy zakładam słuchawki, dobry dubstep i jeden po drugim realizuje a jak ktoś mi przychodzi i o coś prosi to pokazuję tablicę i mówię, że może dorzucić coś a zajmę się tym po skończeniu tego co jest wyżej. Nie można myśleć o 10 rzeczach w jednym czasie. Musisz sobię rozgraniczyć, poukładać w czasie. Dużo na ten temat materiałów w sieci krąży. Polecam Mateusza Grzesiaka i np mniej znanego Bartka Popiela. Oni Ci pomogą :) pozdrawiam
+1 głos
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Można zrobić sobie przerwę od pracy, wykonując jakieś proste czynności, np grać w gry nie wymagające zbytnio wysiłku umysłowego. 10-30minut takiej czynności pozwala diametralnie zmienić sytuację.
+1 głos
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Na spokojnie, rozplanować I nie panikować.

np. "Mam pomyśł na to i na to ale nie wiem czy to jest wydajniejsze od tego"

To ja rozplanuję na większy "zamach" w notatniku. (W sposób prostszy rozpisać)

I testuję.

Pomijajać fakt że niektóre testy trwają nawet 12h gdyż bardziej bawię się niż testuję, ale działa.
0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
na chwile odrywam sie calkowicie od wszystkiego, programowania, komputera, nauki

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 630 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 134 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2018 w C i C++ przez amb00 Bywalec (2,000 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 246 wizyt

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,776 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...