• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gra 2d dla początkującego

Object Storage Arubacloud
0 głosów
285 wizyt
pytanie zadane 8 października 2016 w C i C++ przez dewe Gaduła (4,300 p.)
Witam :)

Jaka biblioteke polecacie na poczatek?

Ucze sie c++ kilka dni, ale chcialbym zaczac od razu bawic sie w gry 2D. W czym polecacie pisac? Tak aby to juz bylo jakies "przyszlosciowe", bo np. w cmd nie chce sie bawic, skoro mi sie to zbytnio nie przyda :)

Np. chcialbym napisac cos ala Mario, jakie propozycje?

Pozdrawiam.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 października 2016 przez niezalogowany
SFML chyba najłatwiejszy.
+1 głos
odpowiedź 8 października 2016 przez L33TT12 Gaduła (3,950 p.)
Tak jak wyżej, zdecydowanie SFML, aczkolwiek przydałaby się znajomość klas, jak i biblioteki STL. W co wątpię, że masz opanowane po kilku dniach.
0 głosów
odpowiedź 8 października 2016 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
Niestety w kursie z SFML widze ze aby wgl cos dzialac to przydalby sie visual studio c++ ktorego nigdzie nie moge znalezc do pobrania i dzialam w code block'sie w ktorym chyba nie da rady pisac gier 2d, co?
komentarz 8 października 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
IDE (czyli program do pisania), nie ma nic wspólnego z tym co możesz stworzyć.

Konfiguraccja sfml'a pod CB http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-SFML-2-x-C++/Instalacja-i-konfiguracja/Konfiguracja-SFML-2-0-Code-Blocks/464
komentarz 8 października 2016 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
Czytalem to ale nie czaje. Chodzi o to ze nie wiem ktora wersje pobrac sfml bo sa tam glownie dla Visual studio, pracuje na windowsie.
komentarz 9 października 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Z doświadczenia Ci powiem, że najlepiej skompilować ze źródeł. Przynajmniej mi żadne gotowce nie działały. Wiem że to strasznie brzmi, ale powinieneś w 1-2 dni dać radę.

Jeżeli chcesz spróbować z binarkami to:

http://www.sfml-dev.org/download/sfml/2.4.0/

Jeżeli nic nie grzebałeś w C::B, najprawdopodobniej potrzebujesz GCC 4.9.2 TDM (SJLJ) 32bity

http://www.sfml-dev.org/files/SFML-2.4.0-windows-gcc-4.9.2-tdm-32-bit.zip
komentarz 9 października 2016 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
Dziekuje za poswiecony cxas. Tak podsumowywujac, jesli pracuje na win7, w programie code blocks i znam jedynie podstawy c++ to ktora opcje pobrac? Nie chcialbym popelnic bledu a nie wiem w sumie co to c::b
komentarz 9 października 2016 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
W sumie to nie rozumiem twojej wypowiedzi :/

Co powinienem dać rade zrobić w 1/2 dni?

Co najlepiej skompilować ze źródeł? nie rozumiem kompletnie.
komentarz 9 października 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Wybacz, trochę chaotycznie to napisałem.

Ogólnie, sfml to zbiór jakiśtam funkcjonalności. Biblioteka jest też kodem c++. Żeby biblioteka zadziałała z twoim programem, musi zostać skompilowana z kodu do postaci binarnej tym samym kompilatorem którego ty używasz do skompilowania całego programu.

Twórcy biblioteki przygotowali skompilowane wersje, pod kilka najpopularniejszych kompilatorów, które możesz od razu podpiąć do swojego projektu. C::B domyślnie ma ustawiony kompilator gcc 4.9.2 tdm, więc to ta wersja powinna Cię interesować.

Drugim sposobem, jest ręczne skompilowanie biblioteki. Pobierasz kod źródłowy, a następnie przy pomocy swojego kompilatora zamieniasz go w bibliotekę. Takie podejście ma zasadniczą zaletę, biblioteka zawsze będzie zgodna z twoim kompilatorem. To właśnie taka kompilacja ze źródeł mogłaby Ci zająć dzień-dwa, bo jest to troszkę wyższy poziom wtajemniczenia, ale unikasz z automatu wszelkich problemów z niezgodnością.
komentarz 9 października 2016 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
Okej dziękuje za objaśnienie, ja chyba na razie sobie to odpuszcze, poniewaz pobralem biblioteke i zrobilem praktycznie wszystko jak w poradniku, a jednak po wklejeniu kodu z poradnika na wygenerowania okienka z jakims tam napisem program nie kompiluje mi sie, chyba nie ma sensu na razie sie za to brac. :/
komentarz 9 października 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Hahaha, chyba każdy miał problemy z sfml'em, spokojnie, na pewno Ci się to od tak nie uda. Wklej logi błędów to coś poradzimy.
komentarz 9 października 2016 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
W tym temacie opisalem problem, w jednym z moich komentarzy:

http://forum.pasja-informatyki.pl/186120/prosba-o-pomoc

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 120 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 206 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2020 w Ogłoszenia, zlecenia przez Rever Początkujący (290 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 145 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2020 w C i C++ przez gorgonkowa Obywatel (1,810 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...