• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Drastyczny spadek wydajności (150fps -> 10fps)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
294 wizyt
pytanie zadane 8 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez majfirst Obywatel (1,200 p.)
Cześć. Może zacznę od tego, że odkąd pamiętam mój laptop (DELL) działał "normalnie" (wysoka wydajność, 150-200fps), gdy był podłączony do ładowania. Nie przeszkadzało mi to, i tak zawsze grałem w domu. Ostatnio coś się zepsuło, a mianowicie: przy baterii w trayu miałem komunikat "podłączony, nie ładuje" - kupiłem nową baterię i ładowarkę i niestety ciągle jest to samo. Mam przez to strasznie małą wydajność (10fps w grach), a nawet przeglądarka i gry we flashu są zlagowane. Szukałem troszkę w google i niestety nic nie pomogło. Z góry dzięki za pomoc :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 października 2016 przez gosu93 Początkujący (340 p.)
1. Ustawienie wysokiej wydajności w opcjach zasilania.

2. Aktualizacja software'u (BIOS -> Chipset -> Sterowniki), w przypadku sterownika trzeba wykonać reinstalację a nie aktualizację.

3. Aktualizacja sterownika baterii ACPI w menadżerze urządzeń (poprzez usunięcie i dodanie urządzenia) lub pobranie software'u ze strony DELL'a.

4. Ustawienia BIOS'u a dokładniej "Graphic Device~" jeżeli ustawione na Integrated to należy zmienić na "Switch" albo "Dedicated" lub wybrać po nazwie dedykowaną kartę.

5. Ustawienia karty graficznej: Wysoka wydajność + dodanie aplikacji na której ma funkcjonować na wysokiej.

6. JEŻELI powyższe czynności nie pomogą, to zrób CrossTest czyli sprawdzenie innego zasilacza i baterii.

7. Przywrócenie ustawień fabrycznych lub reinstalacja systemu.

8. Jeżeli dalej coś jest nie tak a CrossTest nie wykazał problemu z Hardware'm to zainstaluj HWINFO, uruchom wejdź w zakładkę "Smart Battery" -> "Battery #0" prześlij zdjęcie z prawego okna tej zakładki. Możesz też wysłać cały log po wykonanym skanie Hardware'u w HWINFO.

Jeżeli pomogłem to spoko :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 305 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 212 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 733 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...