• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bootstrap - formularz zmiany danych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
214 wizyt
pytanie zadane 1 października 2016 w PHP przez Kshyhoo Użytkownik (750 p.)

Jak w temacie. Mam już formularz rejestracji/dodania nowego usera. Jak mam skonstruować formularz zmiany danych (e-mail, hasła). Nie chcę pozbyć się właściwości Bootstrap'a. Np. taki kod, nie pozwala mi zatwierdzić formularza, mimo załadowania do inputa dotychczasowego maila z bazy.

<div class="form-group">
	<label for="name">Twój e-mail</label>
	<input type="text" name="email" placeholder="<?php echo $user[2]; ?>" required value="<?php if($error) echo $email; ?>" class="form-control" />
	<span class="text-danger"><?php if (isset($email_error)) echo $email_error; ?></span>
</div>

 

komentarz 1 października 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Pole formularza (input) obecnie nie ma własnej etykiety. Tagowi <input> musisz dodać id o treści name...

<label for="name" ...
<input id="name" ...

Oczywiście to nie odpowiedź na twój problem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 października 2016 przez PiotrBajer Mądrala (5,300 p.)

Cześć!

W twoim kodzie nie ma formularza. Żeby zatwierdzić formularz np. klikając enter, gdy aktywne jest pole e-mail potrzebujesz znacznika <form>, także przydałby się jakiś przycisk do zatwierdzania (nie wszyscy wiedzą, że naciskając enter zatwierdza się formularz), np. <button> lub <input type="submit">. 

Zobacz formularz, który działa:
 

<form>
<div class="form-group">
    <label for="name">Twój e-mail</label>
    <input type="text" name="email" placeholder="<?php echo $user[2]; ?>" required value="<?php if($error) echo $email; ?>" class="form-control" />
    <span class="text-danger"><?php if (isset($email_error)) echo $email_error; ?></span>
</div>
</form>

 

Jeżeli chcesz, żeby formularz wysyłał się za pomocą metody POST to taki kod:
 

<form method="post">
<div class="form-group">
    <label for="name">Twój e-mail</label>
    <input type="text" name="email" placeholder="<?php echo $user[2]; ?>" required value="<?php if($error) echo $email; ?>" class="form-control" />
    <span class="text-danger"><?php if (isset($email_error)) echo $email_error; ?></span>
</div>
</form>

 

komentarz 2 października 2016 przez Kshyhoo Użytkownik (750 p.)
Nie zrozumiałeś mnie. Wiem, jak powinien wyglądać formularz a mój kod, to jedynie jego wycinek, odpowiadający za zmianę maila. W moim pytaniu chodzi mi o to, że pomimo pobrania i wstrzyknięcia w pole formularza dotychczasowego e-maila, formularz wciąż woła o wypełnienie pola...
komentarz 2 października 2016 przez PiotrBajer Mądrala (5,300 p.)

W takim razie chodzi o to, że masz błąd w linijce:

<input type="text" name="email" placeholder="<?php echo $user[2]; ?>" required value="<?php if($error) echo $email; ?>" class="form-control" />

Wyświetlasz email ze zmiennej $email gdy zmienna $error jest prawdziwa, powinno być chyba gdy zmienna $email jest prawdziwa czyli tak:

​<input type="text" name="email" placeholder="<?php echo $user[2]; ?>" required value="<?php if($email) echo $email; ?>" class="form-control" />

 

komentarz 2 października 2016 przez Kshyhoo Użytkownik (750 p.)

Tu się nie zgodzę. Jeżeli tak, to nie będzie działać walidacja:

if(!filter_var($email, FILTER_VALIDATE_EMAIL)) {
	$error = true;
	$email_error = "Proszę podać adres e-mail";
}

 

komentarz 2 października 2016 przez PiotrBajer Mądrala (5,300 p.)

Z Twoją wersją kodu:

<input type="text" name="email" placeholder="<?php echo $user[2]; ?>" required value="<?php if($error) echo $email; ?>" class="form-control" />

E-mail wyświetli się w polu tylko jeżeli jest błąd, w mojej zawsze. Jeżli e-mail nie wyświetla się w ogóle to znaczy, że pod zmienną "$email" nic nie ma. Może jest źle zdeklarowana. 

 

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 430 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2016 w PHP przez Marcinl Nowicjusz (140 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 228 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2016 w PHP przez Marcinl Nowicjusz (140 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,211 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2016 w PHP przez Ziuziek Mądrala (5,140 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...