• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

formularz zmiany hasła

Object Storage Arubacloud
0 głosów
429 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2016 w PHP przez Marcinl Nowicjusz (140 p.)
Mam strone jak z 3 odcinka o php. I chciałbym dodać formularz zmiany hasła ale nie wiem jak to zrobić i prosiłbym o kod przykładowego formularza zmiany hasła.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Nie ma lekko stary, nikt ci nie rzuci gotowcem, nawet jak ladnie poprosisz. Z formularzem raczej nie ma problemu, prawda? Wpisujesz stare haslo i 2 razy nowe? Ewentualnie tylko 2 razy nowe haslo. A je miedzy soba musisz porownac. Do tego sluzy funkcja password_verify, na temat ktorej mozesz poczytac w manualu.
0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Nie mam pod ręką kodu, lecz łatwo się domyślić jak taka zmiana hasła wygląda.

Postaram się wytłumaczyć to w oto takich podpunktach:

1. Udostępniamy stronę zarejestrowanym użytkownikom.

2. Na stronie znajdują się trzy inputy, nie licząc input'a o typie submit.

3.

• Pierwszy input zawiera aktualne hasło, aby upewnić się, iż to prawowity `władca` konta, a nie kolega, który chciał zrobić psikusa koledze, bo ten zapomniał się wylogować.

• Drugi input zawiera hasło, na jakie chcemy zmienić.

• Trzeci input zawiera powtórzenie hasła, na które chcemy zmienić.

4. W skrypcie php sprawdzamy czy aktualne hasło jest prawdziwe, porównując je z tym, które wyciągniemy z bazy danych, na potrzeby weryfikacji.

5. Jeżeli hasło jest poprawne:

• Zapisujemy świeżo podane hasła (nowe) do jakiejś zmiennej.

• Tworzymy zapytanie do bazy danych które będzie aktualizowała hasło, jak już wspominałem, nigdy nie robiłem zmiany, lecz sądzę iż UPDATE powinien się do tego nadać

To chyba tyle... Można również dodać opcję potwierdzenia zmiany hasła, która byłaby wysyłana na podany przez użytkownika e-mail.

ps. Nie zapomnij nowego hasła zaszyfrować.

ps. nr2. Co do podpunktu czwartego, nie jestem pewien czy wyciągnięcie hasła, na rzecz porównania byłoby najlepszym sposobem, na porównanie. 

0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2016 przez gab123 Mądrala (5,230 p.)
Po prostu po zalogowaniu pokazujesz formularz w którym prosisz o nowe haslo a potem za pomocą metody update zmieniasz rekord haslo w tabeli. Napisz w gogle 'Update MySQL' i sobie poczytaj

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 228 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2016 w PHP przez Marcinl Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 214 wizyt
pytanie zadane 1 października 2016 w PHP przez Kshyhoo Użytkownik (750 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 197 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2018 w PHP przez xxkondzioxx15 Obywatel (1,440 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...