• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bootstrap zmiana index.html na index.php kończy sie zmianą wyglądu strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
618 wizyt
pytanie zadane 1 października 2016 w PHP przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Witam pisze sobie dość prostą stronę planu lekcji (dla szkoły) robiłem to w oparciu o bootstrap w html. Po wykonaniu planu nauczyciel poprosił mnie abym dorobił do tego edycje z poziomu strony. Mechanizm edycji mam skończony  (wpisywanie danych do zmiennych i wysyłanie ich do bazy danych )   Do tej pory nie ruszałem indexu.

Dziś chciałem zrobic zeby dane z bazy danych wyświetlały  sie w index ,wiec zmieniłem index.html na index.php i strona wygląda trochę inaczej. Jeśli odpalę tą stronę w html poprzez 2 klikniecie wygląda tak jak powinna a jeśli przez xampp (też w html) to inaczej. Co mam zrobić ?
1
komentarz 6 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Woo chłopie, po co robisz 40 zapytań do bazy?  robisz challange kiedy baza padnie? przecież Ty pobierasz wszystkie rekordy z owej tabeli..  czemu nie zrobiłeś select * from tabela? ewentualni jak miałes pobrać przez jakiś limit to dodąc limit 40.. matko, za to 6?

podejrzewam, że to po to by każdą zmienną wstawić w tabelkę? masakra, przepisz to od 0 bo to się nie nadaje nawet na śmietnik.

a błąd jest prawdopodobnie bo któryś query zwraca false.. a fetch_assoc zwraca tablicę a nie false/true.
komentarz 7 października 2016 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Spróbuje to zrobić tak jak mówisz. Włąsnie przez to że sie ucze sam robie czasami takie błedy myślalem ze jest dobrze jak na localhos śmiga. A nauczyciel mi nic nie podpowie bo mówił ze ostatni raz tak duży skrypt z bazą danych widział na studiach :(
komentarz 7 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Przepisz to od zera, ale:

zaprojektuj bazę danych zgodnie sztuką, a nie każda klasa=osobna tabela

napisz prostego cruda do zarządzania tym

pobierz wszystkie wyniki w pętli dla danej klasy

w pętli stwórz tabelkę razem z danymi.

Aby edytować w locie możesz sobie w js napisac skrypt który po wykryciu odpowiedniej komórki w tabeli otworzy modal window  z możliwością edycji i ajaxem wyśle dane do bazy (taka wygoda dla administratora)

 

nie jest to po bożemu, ale jak przysłowiowo są 3 poziomy wtajemniczenia to twój jest na 1 , na drugim jest to o czym piszę a na 3 używanie composera, twigów, MVC itd.

 

A to, że nauczyciel nie pomoże to akurat norma, większość nauczycieli informatyki w technikach i nawet na studiach zatrzymała się na poziomie programu szkoły i nic więcej niż po za niego nie wykraczają.
komentarz 8 października 2016 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Zacząłem prace od tego co myslalem ze mi gładko pójdzie. Czyli napisanie petli która wykona tabele. Zrobiłem to w taki sposób http://wklej.org/id/2887425/ ale to nie działa i wywala mi przeglądarkę bo robi sie w kółko. Jak to powinno wyglądać podpowiesz coś ?
komentarz 8 października 2016 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Dobra nie było pytania sam znalazłem rozwiązanie :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 października 2016 przez niezalogowany
Odpalić konsolę, i sprawdzić czy nic nie krzyczy
komentarz 1 października 2016 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
w konsoli czyściutko
komentarz 1 października 2016 przez niezalogowany

ex.html na index.php i strona wygląda trochę inaczej.

Co znaczy trochę inaczej? 

komentarz 1 października 2016 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)

tak to powinno wyglądać https://zapodaj.net/1fe44bc1199a1.png.html a przez xampp wygląda tak https://zapodaj.net/f19fb8e7638bf.png.html

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 311 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 630 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2016 w HTML i CSS przez BambusPL Początkujący (420 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 133 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2016 w PHP przez No Lime Gaduła (4,540 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...