• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana wyglądu strony zależnie od statusu użytkownika.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
131 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2016 w PHP przez No Lime Gaduła (4,540 p.)
Chciałbym się dowiedzieć, jak najwydajniej napisać np. proste forum uwzględniając użytkownika zalogowanego, niezalogowanego oraz użytkownika zalogowanego będącego jednocześnie administratorem (czyli dodatkowy przycisk dla takiego przypadku np. "Panel administracyjny"). Konkretniej - zależy mi na stronie która dostosowuje się do w/w przypadków. Czyli navbar dla zalogowanego, gościa itd.  Chciałbym wykorzystać twig i micro fw Silex. Pisałem coś takiego natomiast nie wykorzystywałem przy tym ani routingu, ani systemu szablonów twig. Jest ktoś w stanie mnie nakierować na poprawny tok rozumowania? Dziękuje za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 3 maja 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Przygotuj kilka szablonów jeżeli ten wygląd ma się czymś bardzo rożnić, albo po prostu w twigu sprawdzaj uprawnienia i  jeżeli zalogowany user posiada admina to  pokaż mu przycisk. Tak w uproszczeniu
0 głosów
odpowiedź 3 maja 2016 przez Vodoo Dyskutant (9,270 p.)
Możesz zrobić coś w stylu systemu uprawnień...

Przykładowe grupy: guest, user, admin.

Dany element będzie wyświetlał się tylko pod danym warunkiem (warunek sprawdzany w w/w systemie). Myślę, że jeśli piszesz coś w rodzaju forum to uprawnienia przydadzą się tobie w przyszłości.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 129 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2018 w PHP przez niezalogowany
+7 głosów
1 odpowiedź 312 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2017 w Nasze projekty przez amiluke Obywatel (1,120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 539 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2018 w PHP przez mder96 Nowicjusz (140 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...