• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak powstaje interfejs graficzny

0 głosów
286 wizyt
pytanie zadane 23 września 2016 w C i C++ przez tinwepl Użytkownik (990 p.)
Hej :)

Od dłuższego czasu szukam w internecie, jak powstaje interfejs graficzny, czy jest możliwość napisania aplikacji okienkowej od zera bez używania WinAPI, Qt(C++)? Jak to się dzieje,że z konsoli mamy graficzny interfejs?

Przeczytałem książkę Zrozumieć Programowanie wiele rzeczy zrozumiałem jak działa to od "środka" aczkolwiek dalej nie mogę zrozumieć jak stworzyć/ono taki interfejs graficzny.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 23 września 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (159,500 p.)

Jak to się dzieje,że z konsoli mamy graficzny interfejs?

Niekoniecznie z konsoli. Interfejsy graficzne powstają zwykle w trybach graficznych (nie tekstowych - jak np działa DOS).

czy jest możliwość napisania aplikacji okienkowej od zera bez używania WinAPI, Qt(C++)?

Tak. Kiedyś nie było ani tego, ani tego i sobie radzono. Tylko że to może być dużo trudniejsze i w systemach zamkniętych (jak np Windows) niekoniecznie możliwe.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 328 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia w Systemy operacyjne, programy przez Byczek_ Bywalec (2,540 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 116 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2018 w Java przez itcloud Gaduła (3,310 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 101 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2017 w Java przez ewazdomu Początkujący (320 p.)
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

65,730 zapytań

112,373 odpowiedzi

237,241 komentarzy

46,691 pasjonatów

Przeglądających: 271
Pasjonatów: 7 Gości: 264

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...