• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Spokojna nauka programowania,kaizen

Object Storage Arubacloud
0 głosów
589 wizyt
pytanie zadane 21 września 2016 w Nasze projekty przez shenlong70 Początkujący (290 p.)
Słyszeliście o metodzie kaizen? Jeśli nie to pewnie oglądaliście film pana Mirosława na temat książki "The Slight Edge".O to chciałem zapytać jak powoli rozpocząć naukę programowania.Próbowałem wiele razy zaczynałem oglądałem w tydzień cały kurs przeczytałem całą "symfonie c++" i na rozpoczynaniu się kończyło.Powtarzałem tak kilka razy.Teraz chcę zacząć od innej strony, mam sporo czasu, ale nie do końca wiem jak to rozplanować.Więc tu moje pytanie jeśli mieli byście rozpocząć naukę programowania jeszcze raz powoli to jak byście to rozłożyli?
Zacząć od książek czy od praktyki, a może od jeszcze innej strony.
3 notatki na koniec:
1.Nie proszę nikogo o lekcję życia a raczej o wskazówki które mogłyby doprowadzić mnie do odpowiedzi,więc opowieści o tym jak wy uczyliście się programować też są mile widziane :)
2.Bardzo bym nie chciał odpowiedzi w stylu: jeśli przestałeś programować to znaczy że nie nadajesz się na programistę, jesteś już skreślony, nie masz pasji itd.
3.Interesuję mnie tworzenie stron internetowych  (głównie mechanika) ale nie jest to jeszcze ostateczna decyzja więc zachęcam do wypowiedzenia się również w tym temacie.Jest szansa że akurat jakaś wypowiedz zmieni moję zdanie.
2
komentarz 21 września 2016 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Po pierwsze zmień język, aby zostać programistą C++ trzeba mieć mistrzowski zapał - to język dla bogów :D

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 21 września 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Slight Edge w programowaniu to strzał w stopę IMHO.

W sumie.. to może wyciągniesz po przeczytaniu tych tematów jakieś wnioski:

http://forum.pasja-informatyki.pl/168951/kursy-pana-zelenta-co-jest-nie-tak

http://forum.pasja-informatyki.pl/122259/co-jest-nie-tak-z-najnowszym-odcinkiem-kursu-miroslawa-zelenta

Nie, nie zniechęcam do kursów, skup się na tym co ludzie tam piszą, nie oceniaj po adresie URL.


1.

PHP uczyłem się  gdy kursy były ubogie itd, uczyłem się z manuala z sekcji: http://php.net/manual/en/langref.php Ostro nie? 
  - Teraz mamy w swego rodzaju wskazówkę: http://www.phptherightway.com/
  - Oraz coś co piszę z eventem: https://php-kurs.gitbooks.io/phpkurs/content/ (Pomaga zrozumieć kilka aspektów dobrego kodu)

HTML i JS i CSS zostawiłem nieco w tyle dlatego, że podczas swojej nauki stwierdziłem, że nie jestem magikiem frontu. 
 dlatego tutaj nie podeśle Ci dobrych linków, ale uczyłem się z kurshtml.boo.pl ? chyba jakoś tak. Obecnie poszukaj sobie linków aktualniejszych na forum. Zerknij na stronę Comandeera. 

Zwracaj uwagę na daty kursów, oraz ich opinię. 

Zacząć kodować możesz od wymyślenia jakiejś aplikacji, rozpisania wszystkiego na kartce, później szperania w sieci co będzie Ci potrzebne i zacząć się uczyć.

Możesz też wziąć coś gotowego i próbować to zrozumieć, rozłożyć na części.

Moja przygoda z PHP zaczęła się od phpbb by przemo :D Wkurzała mnie stopka i zaczałem wgryzać się w kod. Na początku takie wtf co to jest, ale z czasem (i manualem obok) udało mi się rozgryźć ten mechanizm. Pozniej robiłem już stronki w czystym php, ale zajmowało to zbyt dużo czasu i weszły frameworki, dzięki nim nie musiałem się przynajmniej martwić o całą kwestię z poprawnym routingiem. 

 

2. 

  Bardzo bym nie chciał odpowiedzi w stylu: jeśli przestałeś programować to znaczy że nie nadajesz się na programistę, jesteś już skreślony, nie masz pasji itd

I tu Cię zaskoczę, są tutaj ludzie, którzy mimo iż nie programują to nie nadają się na programistę. (bez urazy :P)

Kiedyś o tym pisałem, chodzi o tzw. programistów i klepaczy kodu. Ci pierwsi to osoby które mają chęć do kodowania, nie poddają się gdy im coś nie idzie, są dociekliwe. Zaś klepacze kodu to osoby po prostu takie, których nie interesuje to czy coś zrobili dobrze, po prostu kopiują czyiś kod, coś zmieniają a później nie wiadomo dlaczego nie działa (albo proszą o gotowce bo ktoś kazał im zrobić to na zadanie) 

 

3.  W sumie chyba odpowiedziałem w 1. Dodam tylko, że jak będziesz się zaczynał uczyć, to najlepiej nie mieszaj PHP z HTML. Od razu poszukaj "composer and twig". Manager paczek i system szablonów, na początku będą dla Ciebie to dziwne polecenia, ale... oddzielisz sobie logikę od prezentacji danych i nie zgubisz się w kodzie. Albo... rób tak by PHP zwracał tylko dane np. JSONem i na stronach .html pobierać ajaxem te dane. 

Z narzędzi jakie polecam do pracy w webówce: PHPStorm / NetBeans (HTML/PHP). Notepad++ nie jest dobrym pomysłem na start.

 

1
komentarz 21 września 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
a i jeśli maasz zamiar iść w webówke, to po kij Ci C++, poznasz to samo co tam w backendzie.
komentarz 21 września 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
żebyśmy efik kilka lat temu mieli takie kursy i narzędzia jak twig/composer :D my mieliśmy czystego php-a i kursy z epoki php 4 :D
+1 głos
odpowiedź 21 września 2016 przez Quirinnos Użytkownik (980 p.)
Teoria powinna iść w miarę równolegle z praktyką. Ale tylko na początku. Czytanie opasłych tomów bez przećwiczenia tego w praktyce mija się z celem.
0 głosów
odpowiedź 21 września 2016 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Kaizen to praktycznie to samo co slight edge :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 260 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2022 w C i C++ przez Maciksa Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 343 wizyt

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...