• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dalsza nauka programowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
342 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Liketu Nowicjusz (120 p.)
Cześć, programowaniem interesuje się od jakiegoś czasu, przez ostatnie pół roku myślę że rozwinąłem się znacznie choć dla osób będących profesjonalistami jest to zapewne nic to ja czuję się obecnie całkiem usatysfakcjonowany ale do rzeczy, zaczynałem od pythona, uczyłem się go mocno haotycznie trochę jakiś kursów w kawałku trochę googlowania metody prób i błędów czasu zleciało ale się nauczyłem, myślę że znam go na naprawdę dobrym poziomie i mogę zrobić w nim całkiem sporo, problem tkwi w tym że w zasadzie gdyby ktoś spytał się jak się go nauczyłem odpowiedziałbym

- nie wiem

Co wynika z haotyczności tej nauki, znam też trochę podstaw Web devu (tj. Html, css, js) oczywiście uczyłem się ich bardzo podobnie jak i pythona przez co sytuacja wygląda bardzo podobnie, html i css znam na naprawdę bardzo dobrym poziomie a js jak na robienie nie najbardziej skomplikowanych rzeczy styka. Chciałbym spróbować nauki nowego języka, C# tylko jak myślę o tym żeby znowu uczyć się go tak jak wszytskiego czego nauczyłem się dotychczasowo to aż mi się odechciewa, oprócz C# mam też w planach naukę kilku technologi webowych ale to raczej jeszcze nie teraz, ale do rzeczy jakie dobre kursy, tutoriale cokolwiek znacie i się na nich uczyliście? Niby tyle tego jest ale większość to same podstawy podstaw bądź nie najlepiej wykonane materiały, znacie coś naprawdę godnego uwagi? Dużo się mówi o tym że najlepszą metodą nauki jest praktyka ale żeby tą praktykę tworzyć coś trzeba wiedzieć. Podsumowując kieruję dwa pytania, z jakich źródeł do nauki korzystaliście wy i jakie polecacie obecnie?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2021 przez niezalogowany
Jeśli już Pan zna jakiś języka programowania na dobrym poziomie, to najlepszym źródłem do nauki następnych będzie dokumentacja.
komentarz 14 kwietnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,150 p.)
na jakiej podstawie tak uważasz? Że dokumentacja jest zła na początek, a dobra później? A co jeśli całkowicie jest do bani ?
komentarz 14 kwietnia 2021 przez niezalogowany

na jakiej podstawie tak uważasz? Że dokumentacja jest zła na początek, a dobra później?

Nie wiem, gdzie Pan przeczytał, gdzie ja napisałem, że dokumentacja jest zła na początek. Uważam, że jest najlepszym źródłem nauki kolejnych języków, na podstawie własnego doświadczenia.

 A co jeśli całkowicie jest do bani ?

Nie spotkałem się z taką. 

komentarz 14 kwietnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,150 p.)
Analizując twoje pytania tutaj, to nie dziwie się że się nie spotkałeś, bo doświadczenia to raczej nie masz za wielkiego :) i wydaje mi się, że nie wiesz czym jest dobra dokumentacja :).

Bo np. C++ ma fatalną dokumentacje, ale już biblioteka STL- dosyć dobrą :)
0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2021 przez niezalogowany

Docsy + Książka + Globalna Sieć Internetowa =>

YouTube , Udemy , Fora Internetowe laugh

Darmowej nauki jest Naprawdę Duuużooo winkyes

 

0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2021 przez ryspop Użytkownik (520 p.)
Sam się uczyłem z darmowych kursów YT, czy nawet kursów online (jest masę darmowych). Można się uczyć C# od deski do deski ale masz wiedzę bez praktyki. Proponuję wymyśl prostą aplikację np. kalkulator czy jakąś bazodanową np. wypożyczalnie książek i ucz się wycinków... a z czasem poszerzaj wiedzę. ;) Znam C# ale na poziomie takim by zrealizować projekty jakie życie mi podsunęło ;) Powodzenia

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 442 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 413 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2020 w C i C++ przez dominik195k Obywatel (1,030 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 285 wizyt
pytanie zadane 30 października 2021 w C# przez GallAnonim17 Nowicjusz (200 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...