• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Daty i godziny w php mysql

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,592 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2015 w PHP przez Dawid Warduliński Obywatel (1,830 p.)
zamknięte 17 maja 2015 przez Dawid Warduliński
Witam od dłuszego czasu poszukuje racjonalnie napisanego poradnika na temat dat i godzin w php i mysql.
komentarz zamknięcia: Skrypt zakończony sukcesem.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 maja 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)

Jeśli chodzi o php-a to podstawą jest przeczytanie dokumentacji. I nie tylko tej podstrony. Tam masz w tej klasie podlinkowane różne metody włącznie z konstruktorem. Ich opisy i przykłady też powinieneś zobaczyć. W mySQL sprawa jest prosta. Typ pola date to jest data w formacie rok-miesiąc-dzień. Time to jest godzina:minuta:sekunda. Datetime to jest rok-miesiąc-dzień godzina:minuta:sekunda. Przy sortowaniu warto pamiętać, że komputer trzyma czas w tzw. timestampie.

komentarz 6 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Syntax dobrze, że poleciłeś tą klasę, wejdźmy w końcu w  2015 rok z PHP  :)

Dawid, jeśli to czytasz, to weź DateTime, bo bardzo ułatwie ona prace z datami i teraz jest na topie, wiem co mówię ;)

 

My polecamy.
komentarz 6 maja 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
No, a nie oppa procedural style :P
komentarz 6 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Dodatkowo pobierajac czas z bazy

mozesz miec tak

$stringTime = $pdo->query(pobierzDane)->fetch();

$date = new DateTime( $stringTime ); // automatycznie rozpozna format.
0 głosów
odpowiedź 5 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Nie wiem co chcesz dokładnie uzyskać ale w PHP masz tutaj bardzo ładnie wszystko napisane: http://pl.wikibooks.org/wiki/PHP/Data_i_czas

I standardowo tutaj też znajdziesz: http://php.net/manual/pl/function.date.php

A w MySQL to chyba nie bardzo jest co tam tłumaczyć... Po prostu wybierasz odpowiedni typ komórki i tyle. W phpMyAdmin możesz sobie zobaczyć jakie są i przy wybieraniu z listy po najechaniu na dany tym widzisz jaki zakres danych się w nich mieści (czyli widać też jaki format daty i/lub godziny jest przyjmowany).

komentarz 6 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Wiesz, że istnieje coś takiego jak klasa datetime która jest lepsza?

date jest stare.

Polecam się zapoznać z datetime i jej możliwościami ;)
komentarz 6 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Owszem wiem, że istnieje (i pewnie skoro jest nowsza to i lepsza) ale jakoś korzystam zawsze z tego - nie wiem może kwestia przyzwyczajenia.

To, że jest starsze, nie znaczy że jest złe. Nie ma informacji takiej jak np. przy mysql że tego już nie należy używać (nie jest zdeprecjonowane) więc nie widzę innych przeciwwskazań ;)
komentarz 6 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
No nie jest złe, ale chodzi o wygodę, spróbuj ;) W OOP jest niezastąpiona :)

Coś się forum sypie, czy tylko ja widzę deprecated funkcje eval xD
komentarz 6 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Okej skoro tak zachęcasz to zaraz poczytam i uzupełnie swoją wiedzę na temat tej klasy ;)

Nie, wszyscy to widzą, był nawet o tym dzisiaj temat tutaj https://forum.pasja-informatyki.pl/18129/ostrzezenia-wygenerowane-przez-serwer-forum ale chyba pan Mirosław nie widział albo nie ma czasu żeby coś z tym zrobić ;)

komentarz 6 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Arkadiusz, te ostrzeżenia inforumują o

a) Starym PHP

b) DEVMODE ON WTF

Napisalem do Mirka co ma zrobić bo to śmieszne jest xd

Nie odpuszczę tak łatwo xD

Tam pod postem syntaxa dalem zarys jak to sie je z mysql i kol date
komentarz 6 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Wiem o czym one informują ;) "DEVMODE ON" - no własnie to jest najdziwniejsze :D

On chyba wie co ma zrobić tylko albo nie widział albo nie miał jeszcze czasu :D Wcześniej nic takiego nie było także nie wiem czy testował coś i włączył wyświetlanie błędów (też nie wiem po co?)

A czy to jest śmieszne to bym nie powiedział. Raczej wygląda nieprofesjonalnie (bez obrazy dla całego forum i pana Mirosława) i że strona się rozwala :D
komentarz 6 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Albo może ktoś coś wsadził, kod tego Q2A nie jest jakiś nowoczesny, widziałem gituby.

Druga sprawa, hosting chyba oferuje mozliwosc konfiguracji php.ini :o linuxpl ma chyba ssh z tego co pamietam. Hmm.

No nic :D
komentarz 6 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Zapewne oferuje ale po co zostało włączone wyświetlanie błędów to dalej pojęcia nie mam :D Miejmy nadzieję że nasz admin szybko się z tym rozprawi ;)
–1 głos
odpowiedź 5 maja 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,498 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 179 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2019 w PHP przez Damianek Obywatel (1,020 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 735 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2022 w PHP przez Xele Początkujący (310 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...