• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mam 12 lat, czy mogę robić strony na zamówienie?

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
1,266 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ErDek19 Użytkownik (870 p.)
Mam 12 lat, czy mogę robić strony na zamówienie?

9 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 maja 2015 przez edios55 Bywalec (2,600 p.)
wybrane 5 maja 2015 przez ErDek19
 
Najlepsza
Wiek nie ma znaczenia. Bardziej liczą się twoje umiejętności. Nikt nie musi wiedzieć ile masz lat, ważne aby twoja pisownia, składnia były poprawne.
komentarz 5 maja 2015 przez ErDek19 Użytkownik (870 p.)
Aha więc lepiej na moim portfolio (już gotowe, ale nie w sieci) nie umieszczać informacji o wieku?

 

Jeszcze jedno pyanie: jak to się z zapłatą odbywa?
komentarz 5 maja 2015 przez KatarzynaGie9 Bywalec (2,500 p.)
A co ma wiek do tworzenia stron liczy się profesjonalizm i wiedza :)

A nawet i fajniej, że w tym wieku zaczynasz :)

Myślę, że nie masz się czym przejmować i działać :)

A z zapłatą to tak, że jak masz zlecenie i ktoś da Ci projekt to Ty to robisz i jak się spodoba to płaci Ci oczywiście wtedy zobaczy tylko projekt bez skryptu więc i tak nie będzie mógł Cię oszukać :)

Nie wiem jak jest w innych tego typu sprawach ale mój znajomy właśnie na takiej zasadzie to robił :)
komentarz 5 maja 2015 przez ErDek19 Użytkownik (870 p.)
Dziękuję za odpowiedź!

A więc zaczynam tylko poszukam jakiegoś dobrego hostingu na portfolio :)
komentarz 5 maja 2015 przez KatarzynaGie9 Bywalec (2,500 p.)
Powodzenia ! :)
+6 głosów
odpowiedź 5 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Szczerze powiem Ci tak: gdybym przeczytał, że mam zamówić stronę u 12-latka to bym tego nie zrobił. Ba, nawet zapewne nie czytałbym dalej Twojej strony gdybym o tym wiedział, bo oceniłbym Cię jako osobę nie poważną (chociaż za pewnie błędnie no ale wybacz tak się nasuwa samo, że z osobą w takim wieku się biznesu nie zrobi). Jeśli nie będzie informacji o wieku to patrzyłbym tylko na to co już zrobiłeś - jakie strony, w jakich technologiach, poprawność kodu itd. I wtedy jeśli strony będą dobre to bym zamówił nie wiedząc ile masz lat :) Chociaż otwarcie przyznaję, że gdybym wiedział że 12 to bym tego nie zrobił. Także moja propozycja jest taka żeby wieku nie umieszczać, napisać tylko kilka zdań o sobie (typu interesuję się programowaniem bardzo długo, lubię to robić itd.) i pokazać jak najwięcej stron swojego autorstwa - czy to działających czy nawet strony przygotowane do kupna czy jakieś szablony itp. też zawsze są na plus. O wiek raczej nikt pytał nie będzie, a będzie chciał dostać dobrą stronę i tyle mu wystarczy. Takie jest moje zdanie ;)
komentarz 5 maja 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Szczerze mówiąc miałbym podobnie. Zatrudniłbym tylko i wyłącznie, jakby pokazał swoje projekty.

No i prawnie nie wiadomo jak. : D
komentarz 5 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Ja nawet projektów bym nie oglądał gdybym zobaczył, że 12 lat... No chyba, że jakoś najpierw bym zobaczył piękne strony, a później dopiero zobaczył wiek no to może jeszcze coś by wyszło ale też myślę, że ciężko. Ale tak patrząc na wiek to stwierdziłbym, że jakiś dzieciak się wygłupia i szkoda czasu żeby dalej jego stronę oglądać. Sory jeszcze raz za takie słowa ale tak się myśli samo po prostu ;)

I jeszcze faktycznie, od strony prawnej, nie pomyślałem nawet jak to jest :D
komentarz 5 maja 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Jest też inna kwestia, z 12-latkiem nie podpiszesz umowy, jak być w takiej sytuacji pewnym, że zrobi to, co obiecał? A jak nie zrobi to...  taki przed sądem i tak jeszcze by nie odpowiadał...
komentarz 5 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Dokładnie, to jest też duża niewiadoma. Ale jak mówię, już nawet pomijając kwestie prawne od razu nasuwa się wątpliwość, że jakieś dziecko się bawi, a nie że ktoś robi poważne strony internetowe.
+1 głos
odpowiedź 5 maja 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
edycja 5 maja 2015 przez kotfuterkowy
Z tego co wiem ograniczoną zdolność do czynności prawnych (podpisywanie drobnych umów) uzyskuje się dopiero mając ukończone 13 lat. Pełną zdolność do czynności prawnych masz po ukończeniu 18 lat. Więc formalnych umów podpisywać jeszcze nie możesz.

Więc raczej jeszcze nie możesz, bo jakbyś nie dotrzymał warunków umowy nie mógłbyś odpowiadać przed sądem (nawet dla nieletnich). Ale prawnikiem nie jestem.

Natomiast nikt Ci nie zabroni kodować coś we własnym zakresie, rozwijać się, budować projekty dla własnego portfolio, którym będziesz mógł się pochwalić za jakiś czas.
komentarz 5 maja 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Ufff, ja już mogę.

Fajna informacja. :)
komentarz 5 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja też juz mogę te drobne  lat  :)
komentarz 5 maja 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Niw jstem tylko pewien czy umowa o pracę, dzieło, czy zlecenie to właśnie te drobne umowy. Jak mawiają w reklamach: przed użyciem skonsultuj się z... prawnikiem, lub guglem :)
komentarz 5 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
O pracę na stałe dopiero od 16 lat, ale na okres wakacyjny można chyba od 13. O dzieło nie wiem, możliwe, że od 13, a o zlecenie to nie wiem, nie mam pojęcia.
+1 głos
odpowiedź 5 maja 2015 przez ArturB Mądrala (6,060 p.)
Sporo wypowiedzi jest odnośnie kwestii prawnej, ja bym ci proponował zobaczyć czy Ci wyjdzie ten biznes, bo jak będziesz miał 2-3 małe stronki do zrobienia na rok to raczej nie ma sensu bawić się w jakieś zakładanie działalności (jak już chcesz być uczciwy z państwem to możesz te strony sprzedać przez rodziców). Jak zobaczysz, że masz w miesiącu np 3-4 średnie zlecenia to wtedy powinieneś myśleć jak to jest prawnie.
Co do wieku na stronie to możesz napisać że jesteś osobą młodą, która cały czas rozwija swoje umiejętności.
0 głosów
odpowiedź 5 maja 2015 przez JachuPL Bywalec (2,950 p.)
W moim bloku mieszkał kiedyś facet, który w gimnazjum bez problemu robił jakieś tam proste stronki i opychał je za kasę. Była oczywiście zarejestrowana działalność gospodarcza na jego matkę i tak to funkcjonowało. Teraz facet robi strony w jakimś fajnym korpo. Ja na Twoim miejscu bym je robił ;)
komentarz 5 maja 2015 przez ErDek19 Użytkownik (870 p.)
Dzięki za motywacje :D

A taka działalność bez rejestracji to jest nielegalne??? Bo nie wiem czy moja matka się zgodzi zarejestrować :(
komentarz 5 maja 2015 przez JachuPL Bywalec (2,950 p.)
Generalnie wypadałoby odprowadzić jakoś ten podatek, ponieważ jakby nie patrzeć jest to dochód, a żyjemy w takim kraju, że dla 2zł fiskus jest w stanie zatańczyć na rzęsach. Myślę, że powinieneś poważnie porozmawiać z mamą, jeśli się nie zgodzi to nie zniechęcaj się i rób je choćby dla samego kształcenia się i uzupełniania portfolio. Całkiem inaczej wygląda to jak np. kończysz 18 lat i zamiast na studia chcesz iść do pracy i masz jakieś projekty na koncie, którymi możesz się pochwalić, a inaczej jak przychodzisz i w CV masz "Doświadczenie: brak, Wykonane projekty: brak" ;) No i oczywiście musisz być pewien, że to jest coś, co chcesz robić, a nie pięciominutowy wymysł, którzy rzucisz w kąt za 2-3 dni. Założenie działaności gospodarczej to dwa tygodnie - odkręcenie tego może potrwać dłużej, a pamiętaj, że poza podatkiem dochodowym naliczane są też inne podatki.
1
komentarz 5 maja 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Co fakt, to fakt.

Precz z podatkami! :>
komentarz 5 maja 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Nie jestem specjalistą alr jest chyba jakaś kwota wolna od podatku
komentarz 4 lipca 2015 przez Dronojad Obywatel (1,980 p.)
Jest kwota wolna od podatku, ale trzeba się rozliczać z każdej złotówki. Jeśli nie przekroczysz kwoty wolnej od podatku to później jest to Ci zwracane.
0 głosów
odpowiedź 5 maja 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
Musiał bys się spytać kogoś kto zna się na prawie ps. Od 16 lat można umowy podpisywać chyba
0 głosów
odpowiedź 9 maja 2015 przez niezalogowany
Żeby robić legalnie strony nie po znajomości musisz mieć działalność gospodarczą, bo od zarobionych pieniędzy musisz odprowadzić podatek. Jest to niemożliwe w twoim wieku. Natomiast jeśli jakiś wujek będzie chciał stronkę i ci da trochę grosza za to to próbuj
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
Jak tam młody udało Ci się złapać jakaś oferte?

 

PS. Podziwiam cię i twój zapał. ;D
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Udało Ci się już stworzyć jakąś dobrą stronę na zamówienie? Jeśli tak to życzę Ci, abyś trwał w swoim entuzjaźmie jak najdłużej.

Powodzenia z projektami.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 403 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 182 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2018 w Grafika i multimedia przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 253 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...