• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Code::Blocks Konsola się od razu zamyka

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,292 wizyt
pytanie zadane 1 września 2016 w C i C++ przez MrRozgunek Użytkownik (810 p.)
Witam, tak jak w temacie przy otworzeniu pliku poprzez code::block wszystko działa, natomiast gdy otwieram z folderu plik .exe konsola od razu się zamyka. Dodam jeszcze, że wcześniej wszystko mi działało i moje stare projekty nadal działają i nie zamyka się konsola. (Jak coś to dodawałem do kodu getch(); Też nie pomaga)

Tutaj filmik jakby ktoś nie wiedział o co chodzi: https://www.youtube.com/watch?v=2X3uKTCFav4

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 września 2016 przez afferu Mądrala (5,220 p.)
Kurde ludzie...

Gdy odpalasz swój program w trybie debug wewnąrz IDE (C::B), na końcu pojawia się informajca na temat działania programu (czas wykonania itp), jest to dodatek codeblocksa.

Gdy odpalisz program bezpośrednio z pliku .exe, to wykonuje się on momentalnie: wypisuje wiadomość na konsoli i kończy się, zamykając przy tym okno terminala, nie zatrzymuje się tak jak w C::B.

Jeśli chcesz "zatrzymać" program użyj jakiejś funkcji do wczytywania danych z konsoli, np std::cin, ewentualnie odpal ten program z terminala, żeby zobaczyć jego wyjście.
0 głosów
odpowiedź 27 października 2017 przez AleX1010 Obywatel (1,320 p.)
Witaj :D

Rozwiązaniem twojego problemu może być dodanie do twojego projektu biblioteki conio.h oraz dodanie getch(); w miejscu zakończenia pracy programu. Dzięki temu będziesz musiał wcisnąć klawisz, aby program zakończył swoje działanie. Nie chcę mi się wierzyć, że getch(); nie zadziałał :) Co do tego, że wcześniej ci to działało to po prostu użyłeś goto w celu stworzenia nieskończonej pętli. Najzwyczajniej w świecie po dotarciu do instrukcji goto kompilator wracał do miejsca, w którym znajdował się x.
–1 głos
odpowiedź 1 września 2016 przez 1SnajpeR7 Użytkownik (930 p.)
A załączyłeś bibliotekę conio.h?
komentarz 1 września 2016 przez MrRozgunek Użytkownik (810 p.)
Tak, ale we wcześniejszych projektach nie dodawałem w ogóle getch(); i działało normalnie ;/
komentarz 1 września 2016 przez 1SnajpeR7 Użytkownik (930 p.)
A stosowałeś wtedy system("pause") ?
komentarz 1 września 2016 przez MrRozgunek Użytkownik (810 p.)

Nie, tutaj masz przykładowy kod z dawnego projektu:

#include <iostream>

#include <cmath>

using namespace std;

int x=31,r,d,o1,o2;

int main()

{

    x:

    cout << "(1947-2014) Ile razy LA Lakers wystapili w finale NBA?" << endl;

    cout<<"Rick: ";

    cin>>r;

    cout<<"Daryl: ";

    cin>>d;

    o1=abs(x-r);

    o2=abs(x-d);

    if(o1<o2)

    {

        cout<<"Wygral Rick!"<<endl<<endl;

    }

    else if (o2<o1)

    {

        cout<<"Wygral Daryl!"<<endl<<endl;

    }

    else cout<<"Remis!"<<endl<<endl;

    goto x;

    return 0;

}

I nie wiem o co chodzi resetowałem już ustawienia, reinstalowałem code::blocks i nic nie pomaga ;/

 

komentarz 1 września 2016 przez 1SnajpeR7 Użytkownik (930 p.)
Tak BTW trochę mi nie pasuje to goto, bo nieco zmniejsza czytelność (moim zdaniem), ale rozumiem, że pełni on funkcję "pętli" i program nie ma możliwości się zamknąć (m.in. przez cin>>), ale to nie na temat, poza tym "czepiam się".

Spróbuj może z getchar() [biblioteka stdio.h]

Jak to nie zadziała, to już nie wiem, co zadziała.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 409 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2015 w C i C++ przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 209 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2019 w C i C++ przez Dawid Markiewicz Obywatel (1,590 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 569 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...