• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Blog - ale, że jak to? Kolejny?

Object Storage Arubacloud
+6 głosów
493 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2015 w Nasze projekty przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
edycja 5 maja 2015 przez cismanek

Siemanko w niedzielne popołudnie;)

Dzięki, że chciałeś oderwać sie od IDE czy jakiegoś edytora i czytasz tego postawink

Chciałbym zaprosić Cię na mojego bloga codingevolution.pl.

Wpadnij, zobacz i jeśli idea Ci się spodoba to zaglądaj jak najczęściej. Z czasem będą pojawiały się kolejne artykuły, generalnie chcę tam wrzucać zarówno techniczne posty, jak i te mniej. Spokojnie, nie będzie pieczenia ciasteczek i szydełkowania...chyba. Moje dokładne plany opisałem na blogu.

Z czasem planuję kilka niespodzianek, ale to za kilka dni, bo na razie muszę zorganizować wszystkie szczegóły.

Liczę na Twój feedback zarówno tutaj w komentarzach, jak i na blogu.

Miłego dnia;)

EDIT: Strona na facebook-u: CODING EVOLUTION 

 

8 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 3 maja 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Hej :) Pierwsze wrażenie jest takie: strona koszmarnie wolno się ładuje. IMO jest to spowodowane tym, że do miniaturek podlinkowałeś za duże obrazki. Sama treść jest OK i fajnie się zapowiada.
komentarz 3 maja 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
Szablon jeszcze w fazie optymalizacji i dopasowywania, więc na pewno niebawem będzie to lepiej działało;)
+2 głosów
odpowiedź 3 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Fajna inicjatywa. Twój blog jest taki powiedziałbym "inny" :) Nie tyle ma uczyć programowania, nie tłumaczyć jak coś zrobić, ale powiedziałbym, że pokazać jak zostać programistą :) No po kilku postach raczej to nie jest łatwo wywnioskować, ale tak mi się wydaje :) Ale pomysł bardzo fajny :) Pozdrawiam i mam nadzieję, że rozwinie się coś fajnego :)
komentarz 3 maja 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
Masz rację;) Z czasem będą również posty odnośnie porgramowania i zagadnień czysto technicznych, ale wiem po sobie, że ludzie, którzy chcą zacząć się w to wszystko bawić mają zupełnie inne pytania, problemy. Co komu po kursie Javy, czy C# skoro on tak naprawdę jeszcze nie wie dokładnie z czym to się je, od czego ma zacząć itp.

Chcę prowadzić bloga w stylu "od zera do kodera", żeby każdy, kto ma jakieś wątpliwości i pytania mógł szybko znaleźć odpowiedź w danym artykule. Na razie nie ma tego za wiele, ale chcę wybadać jak to się przyjmie i co ewentualnie zmieniać.
komentarz 3 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja myślę, że tworzenie kolejnych kursów jest pozbawione sensu, ponieważ jest juz wiele pozycji(dobrych i bardzo dobrych) na praktycznie każdy temat :) Ale takich poradników: "Jak zostać programistą", czy "Jak się uczyć programowania" jest mało :)
komentarz 3 maja 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
Jest sporo, ale w tym wypadku również chciałbym zaprezentować trochę inne podejście. To jednak na przestrzeni kilku tygodni, na razie będę chciał się skupić na promocji bloga, pisaniu kolejnych artykułów. Zobaczymy jak się to rozwinie, to także taki test dla mnie;)
+2 głosów
odpowiedź 3 maja 2015 przez niezalogowany
Stronka fajnie wygląda, zrobiona prosto i przejrzyście. Mam tlyko dwie uwagi: tam gdzie jest zakładka ,,Rozwój osobisty" i strzałka do ,,Nauka angielskiego", to znika fajnie, takie zanikanie, ale też powinna się pojawiać powoli. To jest jedno, a po drugie twoja strona nie ma ikonki :O Ale tak to jest git ;)
komentarz 3 maja 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
Tak, to będzie dopracowywane. Ten szablon jest raczej przejściowym, bo zacząłem prace nad autorskim, który idealnie sobie dopasuję do potrzeb i idei bloga. Na razie jednak czas nie pozwala, więc startuję z tym co mam;)
komentarz 3 maja 2015 przez niezalogowany
W takim razie życzę ci, żebyć go szybko skończył ;)
+2 głosów
odpowiedź 3 maja 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Blog spoko, chociaz ja wolę nieco inne tematy. Czytam bardziej techniczne blogi, a nie o programowaniu ogólnie. Mam tylko jedną uwagę: nie ma RSS!!! Blog bez RSS nie istnieje. cheeky

komentarz 3 maja 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)

Jasne, każdy ma inne preferencje. Zachęcam jednak do zaglądania, niebawem będzie ciekawa akcja, można się załapać na jakąś fajną nagrodęlaugh

komentarz 3 maja 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
Może bym i zaglądał, ale jeśli było by RSS - nie wyobrażam sobie sprawdzania 10 stron, czy może na którejś jest jakaś aktualizacja szczególnie, że większość z tych, które czytam aktualizuje się około 1 raz na miesiąc.

Sam prowadzę bloga i po statystykach widzę, że ruch zwiększa się gdy coś dodam, czyli ludzie dowiadują się o poście przez RSS lub FB.
+2 głosów
odpowiedź 3 maja 2015 przez Data Overmind Początkujący (430 p.)
Ja jednak trochę pomarudzę, mam nadzieję że z korzyścią dla Ciebie...

Dla mnie rozwój osobisty to Anthony De Mello, Osho itd. Co do nauki Angielskiego to też dużo wysiłku nie trzeba żeby znaleźć jakiś artykuł w google. Chyba najlepszy blog pod kątem rozwoju, to https://zenforest.wordpress.com/ lepszego nie widziałem.

Co do programowania to też faktycznie jest masa tego w necie, a ludzie mogliby być bardziej oryginalni i np. zrobić stronkę o programowaniu w Linuxie (No tutaj akurat wielu może mieć problemy, np. ja muszę często szukać po dokumentacji czy po googlach żeby rozwiązać problem... ew. napisać tutaj). Chociaż widziałem że jeden gościu robi kursy C pod Ubuntu.

Jeżeli ja robiłbym stronę, to szukałbym tematyki której nie ma, albo chociaż kierował się tematyką podobną ale poruszał zupełnie inne problemy. Może w ten sposób ?

Ostatnio np. bardzo hejtowane są media (wśród antysystemowców), dlaczego by nie zrobić coś użytecznego dla masówki i otworzyć coś ala "Niezależne media internetowe" na bazie YT + teleekspress  :D

Ja tak to widzę, ale temat można spekulować :)

A co do szybkości wczytywania strony to ja jakoś nie miałem problemu, ładuje mi jak wszystkie inne, może to kwestia łącza ;)
komentarz 3 maja 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)

Tak, ale ja tutaj mam konkretną grupę i swój cel, którego na razie chciałbym się trzymać. Nie zależy mi na tym, żeby tylko stworzyć poczytnego bloga, który będzie miał multum użytkowników(to też;) ale nie w kierunku masówy, czyli o wszystkim i o niczym).

Generalnie chodzi mi też o to, aby z czasem blog pomagał mi zdobywać kolejnych klientów na swoje usługi. W dużej mierze budowanie wizerunku, które będzie się odbywało z korzyścią dla użytkowników. Myślę, że nie dalej jak w ciągu miesiąca zarysuje się tam dokładnie wizja i każdy będzie wiedział o co mi chodzi. 

Co do rozwoju osobistego, to nie będę tutaj próbował konkurować z postaciami, które są wręcz kultowe pod tym względem, bo to nie ma większego sensu. Raczej proste porady odnośnie zarządzania czasem, parę przypadków jak ja sobie poradziłem z pewnymi rzeczami itp.

Nie chcę za bardzo kombinować z tematykami, ale skupić się na tym, co może mi za kilka miesięcy przynieść ewentualne korzyści w działce, w której niebawem zaczynam swoją działalność. 

Mam kilka ciekawych(mam nadzieję) pomysłów, dzięki którym będę się w stanie wyróżnić. Potrzebuję tylko czasu, żeby to wszystko mogło sprawnie funkcjonować. Jeśli okaże się, że trzeba coś zmieniać, to pewnie takie zmiany nastąpią. 

Dzięki za posta, bo masz tam w wielu miejscach rację, szczególnie jeśli chodzi o świeżość materiału i dawanie czegoś czego nie ma. Mam nadzieję, że niebawem jak zaglądniesz na bloga, to zobaczysz, że w pewnym sensie robię to o czym mówiszwink

komentarz 3 maja 2015 przez Data Overmind Początkujący (430 p.)
W sumie pisanie pod siebie jest najlepsze jeśli chodzi Ci o to żeby pochwalić się czymś przed pracodawcą czy coś. Z samej ciekawości zajrzę, ale gdyby tu się natknęła jakaś osoba bez pomysłu... to apelowałbym po prostu obserwować i poruszać problematykę czy tematy których nie ma, czasami nawet sami jesteśmy dla siebie najlepszymi pomysłodawcami... Gdybym miał czas na bawienie się w admina stronki, to próbowałbym się złapać na tym czego szukam najczęściej i co najtrudniej mi znaleźć, a jakbym już zaczął z tym przygodę to dla potomnych bym wrzucił :D Ja sam osobiście nie mam czasu na zabawy, tu matura, tu egzamin zawodowy i jeszcze programowanie :D Praktycznie z domu nie wychodzę, ale to dobrze świadczy o człowieku... bo jednak włóczyć się bezsensu z "kumplami" po parkach i pić piwo to nie jest dobry sposób na spędzanie cennego czasu... chyba że ktoś planuje zrobić sobie świat według kiepskich :D Cóż, powodzenia ^^ za pół roku jak stronka nagromadzi materiałów to jeszcze tu wrócę :D
komentarz 3 maja 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
Zapraszam;) Z pewnością będzie przybywało, bo teraz będę się starał skupić głównie na blogu i pracy. Jak to wyjdzie w praktyce, to się okaże.
+1 głos
odpowiedź 3 maja 2015 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Piękna treść... z radośćą wrócę kilka razy :)
komentarz 3 maja 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)

Cieszę się, że pojawia się tyle pozytywnych opinii. Dzięki i zapraszam jak najczęściejwink

+1 głos
odpowiedź 3 maja 2015 przez KatarzynaGie9 Bywalec (2,500 p.)
fajna przejrzysta stronka :)

Będę zaglądać :)
komentarz 3 maja 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
Dzięki. Niebawem będzie mały konkursik, ale muszę ogarnąć jeszcze fanpage na fb i kilka szczegółów;)
+1 głos
odpowiedź 3 maja 2015 przez Bethirsonek Użytkownik (580 p.)
Bardzo fajny blog, bedę zaglądać :) Masz fajny styl pisania.
komentarz 3 maja 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
Dzięki. Staram się, żeby to brzmiało jak najbardziej autentycznie. Kiedyś prowadziłem bloga, niestety trochę za poważnie podchodziłem do pisania i było to strasznie sztampowe i nudne. Teraz mam nadzieję, że informacje będą nie tylko przydatne, ale napisane przystępnie;)

Podobne pytania

+6 głosów
0 odpowiedzi 189 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2016 w Nasze projekty przez Marcel Radek Użytkownik (840 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 294 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2018 w Offtop przez BlaBlaCar Początkujący (440 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 730 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2019 w Offtop przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...