• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ograniczenie dostępu lub brak łączności windows xp

Object Storage Arubacloud
0 głosów
691 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Ukah Nowicjusz (160 p.)
Taki o to komunikat wyskakuje mi i przez to internet na kompie nie działa. Wifi oczywiście działa. Ruter podłączony do komputera, przez cały czas działało i coś dzisiaj się zepsuło. Gdy klikam dymek i wybieram opcję napraw, to pokazuje, że coś nie może sobie poradzić z IP sieci, czy komputera, coś takiego. Jutro postaram się podać więcej szczegółów. Próbowałem też trochę sam naprawić, zmieniałem aby wpisać ip i co prawda dymek znikał, ale imternetu ciągle nie było. Jeśli można prosiłbym o napisanie co i jak mam sprawdzić, nie jestem zbyt dobry w komputerach, więc proszę w miarę oczywiście. Wyłączałem i włączałem i nic nie dało się zrobić. W czasie włączania próbuje uzyskać dostęp, to jest pobiera adres sieciowy, trwa to chwilę i potem komunikat, że ograniczenie dostępu lub brak łączności. W szczegółach połączenia sieciowego jest adres fizyczny, adres IP i maska podsieci, a reszta to jest brama domyślna, Serwer DNS i Serwer WINS nie ma nic, żadnych liczb. Gdy klikam dymek i wybieram opcję napraw, to po chwili pojawia się komunikat o treści System Windows nie może zakończyć naprawiania problemu, ponieważ nie można ukończyć następujących czynności: Odnawianie adresu IP Aby uzyskać pomoc, skontaktuj się z osobą zarządzającą siecią. Ja myślę, że Orange nie ma z tym nic wspólnego, gdyż wifi działa i jest internet. Jakieś pomysły ? Problem nadal nie zniknął. Po wpisaniu polecenia ipconfig/renew pojawia się komunikat Wystąpił błąd podczas odnawiania interfejsu Połączenie lokalne 3 nie można skontaktować się z serwerem DHCP upłynął limit czasu żądania. Co robić panowie ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez Ukah Nowicjusz (160 p.)
Przeprszam, że tak chaotycznie, na jakimś forum szukałem pomocy, więc tylko kopiowałem to co napisałem.
0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2016 przez xqwztz Obywatel (1,100 p.)
Zaloguj się do rotuera, w konfiguracji sieci lan powinien być włączony serwer DHCP, jeśli nie możesz tego znaleźć, napisz jaki masz model rotuera to opiszę to bardziej szczegółowo.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,087 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
pytanie zadane 16 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez Blablatoja3 Początkujący (250 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...