• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows XP na maszynie wirtualnej nie łączy się z internetem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,085 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Grzegorz Pustułka Początkujący (470 p.)
Zainstalowałem na maszynie wirtualnej Windows XP, w maszynie ustawiłem połączenie mostkowe.

Sprawdziłem adres i wpisałem go statycznie, i w DNS wpisałem bramkę, ale nie mam internetu, nie mogę znaleźć w internecie odpowiedzi dlatego pytam tutaj

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 marca 2019 przez isk0rg Nowicjusz (140 p.)
1. Po połączeniu mostkowym wirtualnej karty sieciowej z fizyczna na komputerze macierzystym należy uruchomić usługę DHCP na routerze obsługującym sieć LAN.

2. Na maszynie wirtualnej z Windowsem XP w ustawieniach karty sieciowej należy ustawić automatyczne pobieranie adresu IP i adresu serwera DNS.

3. Po wykonaniu powyższych kroków, należy sprawdzić połączenie z maszyny wirtualnej Windows XP do routera. Sprawdzić czy został przypisany automatycznie adres IP do karty sieciowej. Otwórz konsolę CMD i wpisz ipconfig /all - ukarzą się dane połączenia sieciowego. Jeśli adres zostanie przydzielony karcie sieciowej to zobaczysz adres IP, serwera DHCP i serwera DNS. Możesz sprawdzić połączenie do routera wpisując polecenie ping IP_ROUTERA (np. ping 192.168.100.1).

4. Bez względu na to w jakim środowisku (VirtualBox,VMWare) uruchamiasz Windows XP jest możliwość wykorzystania większej ilości połączeń sieciowych. Pierwsze można zestawić jak opisałem wyżej, natomiast kolejne jako wewnętrzne połączenie pomiędzy wirtualna maszyną Windows XP a komputerem macierzystym.

Jak masz pytania śmiało pisz w tym poście.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 345 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez krzysiek77711 Początkujący (350 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 564 wizyt

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,627 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...