• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak robicie/liście notatki z wykładów na studiach? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,602 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez String Gaduła (4,520 p.)
Jak wygląda/ło u Was robienie notatek na studiach? :) tradycyjne w zeszycie, na małym laptopie np.11,6cala, czy w ogóle nie robiliscie korzystajac z jakis pdf'ow badz notatek innych osob? :)
Możliwe odpowiedzi:
Tradycyjne w zeszycie (4 głosów, 33%)
Na laptopie (1 głos, 8%)
PDF od wykładowców (1 głos, 8%)
Notatki innych (6 głosów, 50%)
komentarz 18 sierpnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Głownie to laptop/bamboo spark/zwykly zeszyt

7 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
Ogarniaj odpowiedzi do egzaminów od osób z kierunków wyżej : D
1
komentarz 18 sierpnia 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
to jest klucz do sukcesu :p

3 imprezy, poznanie ludzi i studia już z górki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
komentarz 18 sierpnia 2016 przez niezalogowany
+ zainwestuj w smartwatch'a, rób sobie ściągi w formacie 200x200 px .jpg z czcionką 12px i wylane :D
+2 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Na mojej uczelni większość wykładowców rozdawała slajdy przynajmniej pod koniec semestru. Ja jednak używałam tych materiałów, ale jednocześnie posiłkowałam się własnymi notatkami robionymi w zeszycie. Niektórzy profesorowie nie życzyli sobie wyjmowania laptopów na swoich wykładach. A poza tym np. ciężko na laptopie notować skomplikowane formuły matematyczne, w taki sposób aby były one czytelne.
+1 głos
odpowiedź 18 sierpnia 2016 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)
Najbardziej szanowałem wykładowcę, który kazał wszystkim laptopy po prostu wyłączyć. Nikt nie używa tego do notowania, a jeśli mówi, że używa, to kłamie. Poza tym jak chcesz notować na laptopie na bieżąco schematy mnożenia liczb binarnych, albo wzory z matematyki dyskretnej, jak chcesz na szybko dodawać symbole z logiki matematycznej? Jesteś zainteresowany wykładem - przyjdź i posłuchaj, nie jesteś - idź sobie porób to co masz porobić na ławce na korytarzu.
4
komentarz 18 sierpnia 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)

słyszał o LaTeX? U mnie na wykładach osoby korzystają z lapków, bywa, że grają, ale jest też sporo osób które normalnie notuje bo piszą szybciej na klawiaturze niż na kartce. 

+1 głos
odpowiedź 18 sierpnia 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Ja lubie pisać w zeszycie(chyba że wykłady są udostępniane), a potem w domu przepisuję do pliku :P Tak mi się łatwiej uczy kiedy przeglądam drugi raz te notatki bo musze je przepisać :) A po drugie tak lepiej udostępniać je kolegom którzy nie zawsze umieją moje lekarskie pismo odczytać :P
+1 głos
odpowiedź 18 sierpnia 2016 przez niezalogowany
W sumie to najlepiej skupić się na słuchaniu wykładowcy, a w domu przeczytać o danym zagadnieniu na spokojnie. Sam nie uczęszczam na studia, ale myślę że to jest dobry pomysł

Dla utrwalenia drobnych rzeczy, na przykład wzorów, warto zaopatrzyć się w tabelę korkową, i na niej umieszczać karteczki z wzorami :)
0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2016 przez Grzegorz Ochocki Nowicjusz (140 p.)
Ja kserowalem od innych ale nie bierz ze mnie przykładu bo to nie zaprowadzilo mnie zbyt daleko, zwłaszcza ze do kserowek rzadko sie zaglada. Ach czasy studiów;)
0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2016 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
Ja tam w ogóle nie notowałem na wykładach - może dlatego że prawie nigdy nie było nic ciekawego, wartego zanotowania.. Na zajęciach za to bardzo dobrze sprawdzał się - i w zupełności mi wystarczał - Note 3 (w 2 był jeszcze zintegrowany z notatnikiem Wolfram - świetna sprawa, i dla mnie główny brak w następcach).

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 835 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 171 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 146 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Idk1233 Nowicjusz (130 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...