• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux - problem przy instalacji obok Win7

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
237 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez adrian313 Bywalec (2,850 p.)

Hej! 
Mam taki problem, próbuję obok Windowsa 7 zainstalować sobie Ubuntu 14.04.1PL (Polską wersję Triumfalna Turkawka). Mój sprzęt to: MSI gp70 2pf leopard pro. 
W konsoli windowsa wpisywałem już: z Confirm-SecureBootUEFI 
Wynik: Cmdlet not supported on this platform — Ten komputer nie korzysta z SecureBoot. Nie potrzebujesz podejmować żadnych dodatkowych kroków, wystarczy włożyć przygotowany nośnik instalacyjny i zainstalować Ubuntu.

Stworzyłem 175GB wolnego miejsca, które widnieje w "Zarzadzanie komputerem" jako nieprzydzielone, linuxa zbootowałem na pendrivie. Restart-odpalam instalator, nie widzi zainstalowanego windowsa7 (nie ma opcji zainstaluj obok win7) ani partycji na dysku ( pokazuje tylko dysk 1TB) 
No to jeszcze raz. Znalazłem info, odpalam linuxa live, wpisuje w konsoli: 

sudo apt-get remove dmraid
usuwa. Odpalam instalator powinnien widzieć partycje systemu i ciągle nic. 

pomocy :D najpierw pół dnia straciłem probujac skonfigurowac SFML'a, a teraz siedze w nocy nie mogąc zainstalować linuxa w ktorym nie miałem mieć problemów z SFML'em :D

p.s.
wyrzucenie windowsa w kosmos nie wchodzi w gre

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
Próbowałeś jeszcze raz stworzyć na nowo bootowalnego pena?
komentarz 18 sierpnia 2016 przez adrian313 Bywalec (2,850 p.)
tak, i to z dwoma pendrive'ami.
komentarz 18 sierpnia 2016 przez adrian313 Bywalec (2,850 p.)
Problem jest częsciowo rozwiązany, skonfigurowałem SFML'a poprawnie, mogę się uczyć.
A z czasem sprobuje postawić tego linuxa i jak się uda to dam tu rozwiązanie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez tetriss Obywatel (1,710 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,346 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2016 w Systemy operacyjne, programy przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 381 wizyt

92,843 zapytań

141,782 odpowiedzi

320,858 komentarzy

62,174 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Wprowadzenie do ITsec, tom 2

Można już zamawiać tom 2 książki "Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT" - będzie to około 650 stron wiedzy o ITsec (17 rozdziałów, 14 autorów, kolorowy druk).

Planowana premiera: 30.09.2024, zaś planowana wysyłka nastąpi w drugim tygodniu października 2024.

Warto preorderować, tym bardziej, iż mamy dla Was kod: pasja (użyjcie go w koszyku), dzięki któremu uzyskamy dodatkowe 15% zniżki! Dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za kod dla naszej Społeczności!

...