• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux Mint - problem z instalacją obok Win10

Object Storage Arubacloud
0 głosów
363 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Mikołaj Cięszczyk Nowicjusz (140 p.)

Witam

Mam problem z instalacją Linux Mint Cinnamon 64-bit obok Win10. Zrobiłem kilkukrotnie wszystko tak jak w tym poradniku (zatrzymuję się w pkt 13). Do tworzenia obrazu na pendrive użyłem UNetbootin a przy kolejnych próbach Rufusa.

Mianowicie instalacja zatrzymuje się za każdym razem w momencie "Konfigurowanie sprzętu" i ni huhu nie drgnie dalej nawet o centymetr.

Co robić? Gdzie tkwi problem?

Laptop HP, procesor Intel(R) Celeron(R) CPU N3350 @ 1.10GHz 1.10GHz, procesor x64

komentarz 15 listopada 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

Zależnie od tego jak szybki masz komputer, ten etap instalacji może trwać od 10 do 20 minut.

 Twój jeden i jeden Giga to niezbyt szybka maszyna, dałbym mu chwile na proces.

Jak czekałeś za długo to poleciłbym najpierw sprawdzić jak się linux zachowuje w wersji live - chodzi o sprawdzenie czy dobry ściągnąłeś, czy nie jest gdzieś uszkodzony bo jak nie to będziesz musiał jeszcze raz ściągać. porównaj sumy końcowe.

Jaki obraz użyłeś w rufusie bo ja przy robieniu pendrive'a zamiast iso dałem tą drugą opcje którą rufus zalecił. Nie pamiętam co to za opcja a nie mam jak tego teraz sprawdzić ale to sie chyba nazywało obraz mbr czy jakoś tak  -jest to w opcjach jak już wybierzesz obraz iso ale rufus zamienia to w coś innego.

I jak ktoś tam napisał na dole ja również mam Linuxa zainstalowanego na osobnym dysku a tylko grub'a na dysku C gdzie jest windows.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 listopada 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Pogoglowalem troszke i jedyne rozwiązania problemu i to do innej dystrybucji polegaly na edycji instalatora :D

http://codercrumbs.blogspot.com/2018/04/manjaro-install-freezes-at-configuring.html?m=1

Ja bym pogrzebał w biosie, powylaczal secure booty i tego typu rzeczy.

Jak nie pomoze to spróbuj z inna wersja minta, albo nawet testowo sprawdz czy inna dystrybucja zainstaluje sie poprawnie, np ubuntu.
0 głosów
odpowiedź 15 listopada 2018 przez bilaw Bywalec (2,890 p.)

Cześć, spójrz na ten link Instalacja Linuksa jako drugi system może znajdziesz rozwiązanie.

0 głosów
odpowiedź 15 listopada 2018 przez ogrod0707 Początkujący (480 p.)

Próbowałeś z inną dystrybucją Linuxa? np Ubuntu.  

 

(nauczyciel na zajęciach odradzał instalowanie  linuxa przy windzie, twierdził ze mogą występowac problemy, ja zawsze instalowalem drugi system na oddzielnym dysku)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 551 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 257 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,316 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez adambdx7 Początkujący (280 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...