• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z podpięciem sfml'a

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
191 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2016 w C i C++ przez czmyk Obywatel (1,100 p.)

Witam, 

mam problem z podpięciem sfmla 2.4.0 do codelblocks. Próbowałem już kilku poradników ale żaden mi nie pomógł. Ściągam wersję GCC 6.1.0 MinGW(SEH )-64 bit i wszystko konfiguruje zgodnie z tą instrukcją:  http://szymonsiarkiewicz.pl/poradniki/sfml-kurs-podstawowy/sfml-i-codeblocks-mingw/ 

Wklejam kod testowy próbuje odpalić, ale program nie włacza się.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
wybrane 1 września 2016 przez czmyk
 
Najlepsza

Temat wielokrotnie wałkowany, ale powtórzę...

Domyślnie do Code::Blocks jest dołączany kompilator TDM-GCC 32-bitowy, więc należy pobrać paczkę o nazwie GCC 4.9.2 TDM (SJLJ) - 32-bit.

1
komentarz 14 sierpnia 2016 przez czmyk Obywatel (1,100 p.)

A teraz co?

komentarz 14 sierpnia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Zmieniłeś pliki DLL? - muszą być z tej samej wersji biblioteki.
komentarz 14 sierpnia 2016 przez czmyk Obywatel (1,100 p.)
Skopiowałem wszystkie .dll z SFML-2.4.0/bin do folderu z projektem.
komentarz 14 sierpnia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
A przed zmianą biblioteki kompilował ci się kod? Stwórz nowy projekt, bo Code::Blocks lubi mieszać w plikach - zadbaj, aby każdy plik pochodził z nowej biblioteki.
komentarz 14 sierpnia 2016 przez czmyk Obywatel (1,100 p.)
Pierwszy raz próbuje podpiąć jakąkolwiek biblioteke. Stworzyłem nowy projekt, od razu skopiowałem .dll ustawiłęm wszystko w projects properties ale wyskakuje ten sam błąd.
0 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)

Spróbuj użyć angielskiego poradnika.. możliwe, że w nim jest zawarte więcej informacji.
http://www.sfml-dev.org/tutorials/2.4/start-cb.php
I pamiętaj, by dokładnie dopasować wersję C::B, MinGW oraz SFML.
Aktualnie najnowszy C::B to 16.01, który zawiera: "GCC/G++ compiler and GDB debugger from TDM-GCC (version 4.9.2, 32 bit, SJLJ)." Powinieneś zatem pobrać tą wersję SFML'a: "GCC 4.9.2 TDM (SJLJ) - 32-bit"

komentarz 14 sierpnia 2016 przez czmyk Obywatel (1,100 p.)
Też go czytałem.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 236 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2015 w C i C++ przez Pixel040 Gaduła (3,100 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 143 wizyt
pytanie zadane 6 października 2016 w C i C++ przez Poeta Doctus Użytkownik (740 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 299 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2020 w C i C++ przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,661 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...