• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ocena mojej strony [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
768 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2016 w Nasze projekty przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
Witam, na stronie narazie nie działa kupowanie i chciał bym was prosić jedynie o ocenę wyglądu i propozycje do kodu. polygonlombard.esy.es
Możliwe odpowiedzi:
oceniam stronę na 6 (0 głosów)
oceniam stronę na 5 (0 głosów)
oceniam stronę na 4 (5 głosów, 16%)
oceniam stronę na 3 (3 głosów, 9%)
oceniam stronę na 2 (6 głosów, 19%)
oceniam stronę na 1 (18 głosów, 56%)
komentarz 7 sierpnia 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Propozycje co do kodu:

Zacznij używać semantycznych znaczników HTML5, nie styluj inline.
1
komentarz 7 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
komentarz 7 sierpnia 2016 przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
niektóre rzeczy wymagają stylowania inline
komentarz 7 sierpnia 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)

niektóre rzeczy wymagają stylowania inline

Nie

komentarz 7 sierpnia 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Są tylko dwa przypadki jakie przychodzą mi na myśl, w których style inline mogą się sprawdzić: progressbar (do określenia stopnia ich postępu) i dynamiczne obrazki wstawiane jako tła do poszczególnych artykułów.
komentarz 7 sierpnia 2016 przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
no dobra. Np jak byś rozwiązał na stroniu z logowaniem te linie odzielające logowanie od rejestracji. Ta środkowa lini jest używana też na stronie głównej i na głównej i w logowaniu musi mieć inny margin
1
komentarz 7 sierpnia 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

border-bottom danego elementu + dwie inne linie to jego ::before i ::after. Wszystko zrobione przy pomocy klasy. A na stronie głównej, gdzie odstęp ma być inny, modyfikator do tej klasy (jeśli używamy nazewnictwa z BEM).

W ostateczności ładnie ostylowane hr.

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
A może nie będziesz duplikował tematów i poprawisz błędy z poprzedniego?: http://forum.pasja-informatyki.pl/164076/ocena-strony, bo wg. mnie nic się nie zmieniło. Polecam przeczytać: http://tutorials.comandeer.pl/html5-blog.html i poprawić przede wszystkim błędy semantyki i dostępności.
0 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
Fajny, prosty layout jedyne do czego się można doczepić to darmowa domena. Kiepsko to wygląda i mało profesjonalnie, ale tak poza tym to zasłużona 4.
Dlaczego nie 5 ? Strona jest mega prosta i nie ma za co dać większej oceny :P. Kod odpowiedzialny za logowanie i takie tam również sam pisałeś ?
komentarz 7 sierpnia 2016 przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
logowanie i rejestracja są w PDO z użyciem funkcji
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Poczytaj trochę o RWD. Przy mniejszej rozdzielczości elementy menu nachodzą na siebie. To samo się dzieje z kontentem na stronie.  Poza tym przy mniejszej rozdzielczości marginesy boczne są niepotrzebne - każdy pixel szerokości się liczy. A przecież nie masz wpływu na to z jakiej rozdzielczości korzystają twoi klienci.
0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Pytasz o wygląd? OK.

Tytuł na zdjęciu niewidoczny, nieczytelny.

Stopka za wysoka, na napis za dużo, a FB i YT za kanciaste i za duże.

W oferta poprawić przyciski i okbrazki, zbyt kanciaste.

Zbyt dużo nie ma do poprawiania.

Jasny duży prostokąt na ciemnym tle sprawia wrażenie jakby był do kliknięcia (odnośnie strony głównej).
–3 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
ludzkości ja chciałem ocenę za wygląd a nie za kod. do kodu chciałem jedynie propozycje
komentarz 15 sierpnia 2016 przez Filip31411 Dyskutant (8,820 p.)
Jako programista powinieneś głównie o ocenę kodu prosić. Wygląd jest kwestią gustu, a standardów nie oszukasz. Zwłaszcza gdy layout jest w większości zerżnięty od Pana Zelenta.
komentarz 15 sierpnia 2016 przez Filip31411 Dyskutant (8,820 p.)
Ja rozumiem, że gdybyś projektował stronę to mógłbyś mieć pewne wątpliwości pod kątem wyglądu i chciałbyś się dopytać innych. Ale ty nie wymyśliłeś wyglądu tej strony...
komentarz 15 sierpnia 2016 przez Filip31411 Dyskutant (8,820 p.)
Sorry, poniosło mnie trochę ;p
komentarz 15 sierpnia 2016 przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
Przecież tu chyba jedyne co jest z wyglądu od pana zelenta to menu i nie do końca bo spójrz na rozkład, logo w dwóch kolorach i ciemne tło. Tego ile swojego dodałem to nikt nie widzi
komentarz 15 sierpnia 2016 przez Filip31411 Dyskutant (8,820 p.)
No okej większość jest twoja, ale mimo to nie jest tego na tyle dużo, żeby prosić o ocenę. Myślisz, że dlaczego masz tyle słabych ocen? Jeżeli chcesz się pochwalić jakimś swoim projektem to usiądź, przemyśl wygląd i funkcjonalność interfejsu, zastanów się do czego dokładnie ma służyć ta strona, weź się do pisania i dopiero jak zrobisz całą stronę od a do z to dopiero wtedy poproś o ocenę całokształtu. Bo z tego co widzę to najważniejsze rzeczy nie działają na tej stronie.
komentarz 15 sierpnia 2016 przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
edycja 15 sierpnia 2016 przez Mistrz0000000
Nawet nwm czy kupowanie nie będzie działać inaczej niż jako symulacja bo stona jest głównie w celach uczenia się

Podobne pytania

–9 głosów
4 odpowiedzi 899 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2016 w Nasze projekty przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 400 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2017 w Nasze projekty przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 675 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Normalny-człowiek Nowicjusz (170 p.)

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...