• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprawdzanie poprawności danych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
591 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2015 w C i C++ przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Zastanawiam się nad takim czymś:

analiza poprawności wprowadzonych danych powinna leżeć po stronie interfejsu czy po stronie logiki? W której części wstawić zabezpieczenia przed wpisaniem w miejsce liczb liter itd?

Pozdrawiam i dzięki! :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
wybrane 1 maja 2015 przez Waszek
 
Najlepsza
Hmm, a robisz aplikację z GUI czy konsolową? Ale raczej ja dałbym po stronie logiki :]
komentarz 1 maja 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Najpierw ma być to wersja konsolowa, potem mam zrobić wersję okienkową ;) TAkie wymagania projektu na studiach :P
komentarz 1 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Aha, no w konsoli raczej nie zapezpieczysz tak po stronie interfejsu. To znaczy da się, ale musisz posłużyć się getchem i omijać znaki których nie chcesz(czyli np dajesz ify, czy pobrałeś liczbę 1, jeśli nie to czy liczbę 2 itd). Tak sie da ale bedzie masa kodu, więc o wiele lepiej użyć po stronie logiki :) Tym bardziej że zachowasz przenośność kodu(oczywiście pomiędzy konsolą a gui- nie trzeba będzie dużo zmieniać) :) Pozdrawiam
komentarz 1 maja 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
To ma być zabezpieczenie czy w inta/doubla nie wrzucam stringa itd ;) ok dzięki za podpowiedź, jeśli macie jeszcze jakieś sugestie, to chętnie wysłucham ;)
komentarz 1 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/Poziom-1/Obsluga-strumienia-wejsciowego/12 tu masz jak obsłużyć takie błędy :) Pozdrawiam :)
komentarz 1 maja 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
To to ja wiem, tylko tak chciałem przedyskutować z kimś, w którym miejscu dokonać analizy :) po prostu lubię sobie pogadać w czasie kodzenia :P
komentarz 1 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Spoko :) Ale radzę w tym gdzie ci wysłałem :) Chyba, że w przypadku programu z gui to daj same guziki z liczbami a wpisywanie tekstu bezpośrednio to textboxa/labela zablokuj :)
komentarz 1 maja 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Jasne jasne ;) dzięki wielkie za sugestie, to taka moja forma notatek ;)

Podobne pytania

+8 głosów
21 odpowiedzi 1,129 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,260 wizyt
pytanie zadane 13 października 2019 w C i C++ przez dudduss76 Początkujący (280 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 517 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2017 w Java przez plkpiotr Stary wyjadacz (12,420 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...