• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

z czym się to je a chodzi mi mianowicie o endline

Object Storage Arubacloud
0 głosów
940 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2016 w C i C++ przez Bisekk22 Nowicjusz (220 p.)

Cze

Oglądałem mirka poradniki narazie super wielkie dzięki mirek dużo mi pomogłeś swoją pracą

Ale mam pytanie o co chodzi z endl w c++ bo jak mam taki kod

#include <iostream>

using namespace std;

int licz_ucz, licz_cu, a, b;

int main()
{
    cout << "Podaj ile uczniow jest w klasie:";
    cin >> licz_ucz;

    cout << "Podaj ile cukierkow kupila mama:";
    cin >> licz_cu;

    a=licz_cu/(licz_ucz-1);
    b=licz_cu-a*(licz_ucz-1);

    cout << "Dla jednego ucznia przypada:"<<a;
    cout <<endl<< "Zostanie tyle:"<<b;
    return 0;
}

To dlaczego w przedostatniej lini daje endl a w innych nie wiem że jak się tego nieda to wyświetli mi się w jednej lini ale jednak dlaczego nie dajemy w pozostałych liniach

 

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Koniec lini czyli można powiedzieć to jest efekt po wciśnięciu entera i przechodzi do nowej linii, a czemu nie ma gdzie indziej, to już programista miał coś na myśli i może celowo tego nie dał
0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)

Zgaduję, że przy każdym "cin'nie" w trakcie działania programu naciskasz enter by wprowadzić dane prawda? A więc siłą rzeczy przeskoczenie do następnej linii po każdym cin jest zbyteczne.. w końcu sam ten enter postawisz.. natomiast w miejscach, gdzie tylko wypisujesz tekst tj. po każdym cout przerwy tam już sam nie stworzysz (nie naciskasz [Enter] po każdej instrukcji cout.. poza tym to by nie miało sensu) dlatego komputer robi to za ciebie.. a to gdzie użyjesz endl zależy wyłącznie od ciebie. Jednak nie ma to dużego wpływu na kod.. tego typu "bajery" dodaje się wyłącznie dla estetyki i czytelności.

0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
edycja 23 lipca 2016 przez adas94
"Podaj ile uczniów jest w klasie : "  - bez endl, bo masz podać w tej samej linii wartość po dwukropku (taka koncepcja programisty). Każdy cout wypisuje się w nowej linii, bo dajesz enter po cinach, więc nie ma potrzeby dawania między coutami endl. W przedostatniej linii jest endl, bo programista chciał, aby to ile zostało kupionych cukierków zostało wyświetlone w nowej linii (estetyka).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 789 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2018 w C i C++ przez mar123cel Nowicjusz (140 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 327 wizyt
pytanie zadane 12 października 2021 w C# przez dave91 Początkujący (480 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 627 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2020 w C i C++ przez N0rman Nowicjusz (150 p.)

92,631 zapytań

141,498 odpowiedzi

319,869 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...