• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dobra książka do nauki C++

Object Storage Arubacloud
–1 głos
1,751 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2016 w C i C++ przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)
Mam już książkę o programowania w C++: http://helion.pl/ksiazki/jezyk-c-szkola-programowania-wydanie-vi-stephen-prata,cppri6.htm?utm_campaign=videopoint&utm_medium=redirect&utm_source=

Jest dobra, ale tak wielka i tak długo się ją czyta że już dawno wszystko zapomniałem (na chwile przestałem ją czytać i zająłem się czytaniem książki o JavaScript). Czy ktoś zna książkę która nauczyła by mnie korzystać z C++11 i 14 oraz innych możliwości C++? Ta książka opisuje język C++11 a nie 14. C++ jakiś nudny mi się wydaje. Jeśli chodzi o składnię to ludzi mówią o nim same złe rzeczy. Plusem jest jednak jego szybkość oraz potężna biblioteka Qt. Chciałbym poznać jakiś ciekawsze aspekty programowania w C++.  Chodzi o coś w stylu "Zaawansowane programowanie...", "Tajniki języka..." lub "Efektywny/Skuteczny...". Nie chodzi mi o konkretną książkę. Chodzi mi o książkę która dopracuje moje możliwości w programowaniu w języku C++. O coś ciekawszego, coś czego nie ma w innych językach.

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2016 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
Język C++. Kompendium wiedzy, Autor: Bjarne Stroustrup
książka autora c++
komentarz 22 lipca 2016 przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)
Ale czy ta książka nie jest uczy dokładnie tego samego co ta którą przeczytałem? I ona też jest zgodna ze standardem C++11 a nie 14.
1
komentarz 22 lipca 2016 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
c++14 nie wiele się różni od c++11 więc nie widzę większego sensu odrzucania tej książki, bo kto może nauczyć cię lepiej niż sam twórca samego języka?
+1 głos
+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)

Do C++11: "C++ Biblioteka Standardowa" wydanie 2: http://helion.pl/ksiazki/c-biblioteka-standardowa-podrecznik-programisty-wydanie-ii-nicolai-m-josuttis,cpbsp2.htm#szczegoly

Książka bardzo dobrze opisuje większość elementów standardu C++11, przynajmniej najważniejszych, opisuje problemy jakie można napotkać, ponieważ może dojść często do dziwnych zachowań "niezdefiniowane zachowanie".

Książka opisuje wszystko w dobrej kolejności. Raz można spotkać się z sytuacją powielania części książki, ale nie jest to złe, tylko ważne by nie zgubić się w kontenerach nie wiedząc co to i do czego służy iterator.

0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
komentarz 22 lipca 2016 przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)
Moje pytanie nie jest typowym pytaniem o książkę do nauki c++ ponieważ takową już posiadam. Interesują mnie ciekawsze i bardziej skomplikowane możliwości tego języka.
komentarz 22 lipca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Takie pytania też już były typu "bardziej zaawansowane książki c++", "co po podstawach c++" itd.
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 22 lipca 2016 przez jpacanowski

Jest dobra, ale tak wielka i tak długo się ją czyta że już dawno wszystko zapomniałem

Tego typu książek nie czyta się jak dobrej powieści... Nie ma możliwości żebyś wszystko zapomniał. Na końcu każdego rozdziału masz wcale nie mało zadań sprawdzających zdobytą wiedzę z każdego rozdziału. No chyba, że dopiero po przeczytaniu całej książki albo jej połowy bierzesz się za programowanie, no to rzeczywiście można wiele z książki zapomnieć.

Książka może i pisana jest w zbyt technicznym języku, ale to poważna książka, a nie jak Symfonia C++ z niekontrolowanymi słowotokami i dziwnymi, "śmiesznymi" historyjkami, czy "wskazami". No chyba, że wolisz taką formę.

Ta książka opisuje język C++11 a nie 14.

C++14 to kolejne rozszerzenia (których z resztą i tak długo nie wykorzystasz), a ty i tak już narzekasz że książka jest za gruba...

1
komentarz 22 lipca 2016 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Tylko czekałem aż ktoś wspomni o symfonii, hehe. Mam tam swoje ulubione fragmenty, np. o wąsach teściowej :P
komentarz 22 lipca 2016 przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)
Szczerze mówiąc lubię książki w technicznym języku. W zasadzie to nawet nie narzekam że książka jest gruba. Język C++ jest dla mnie ogólnie trudny i wydaje mi się też trochę nieciekawy i niepotrzebny. Dlatego chciałbym dowiedzieć się co on może. Moją książkę przejrzę jeszcze raz (do momentu w którym zaprzestałem czytania), ale wydaje mi się  trochę nieciekawy (np. w porównaniu do JavaScript czy Java).

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 621 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 553 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 268 wizyt

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,779 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...