• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książka do nauki pythona znając c++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
271 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2020 w Python przez Patrykosik88 Początkujący (340 p.)
Cześć,

Znam jeden język programowania i w miarę swobodnie się w nim poruszam. Moje pytanie do was jaką książkę polecacie do pythona dla człowieka takiego jak ja ?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 marca 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Jeśli znasz cpp to IMO kupno książki która uczy podstaw języka, algorytmów, zmiennych, pętli itd nie ma sensu, bo po prostu już to wiesz. Bardziej poszukalbym w Internecie jakichś źródel o Pythonie, składni języka, zrobił parę projektów i wtedy dopiero zastanawiał się nad dalsza nauka.
komentarz 1 marca 2020 przez Patrykosik88 Początkujący (340 p.)

Dzięki smiley 

komentarz 1 marca 2020 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Jak czytam "znając już C++" to domyślam się, że chodzi o bardzo podstawową znajomość, np. na bazie kursów z YT :) Ktoś kto b. dobrze zna C++ nie zadawałby takich pytań.

Co do książek do py, jest tego mnóstwo. Nawet u nas, wystarczy zajrzeć do Helionu i jest tego naprawdę sporo. Jak szukacie czegoś na wysokim poziomie to w zasadzie na polski przetłumaczono jedynie książkę Pana Ramalho.
komentarz 1 marca 2020 przez Patrykosik88 Początkujący (340 p.)
Czy ja wiem czy podstawową ? Dość długo uczyłem się tego języka znam już struktury danych,szablony klas, obsługę sytuacji wyjątkowych, podstawy STL, i w zasadzie umiem wyrazić za pomocą tego języka to co sobie wymyślę stąd moje pytanie czy właśnie polecacie jakąś książkę dla kogoś takiego jak ja :D
komentarz 2 marca 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
No to jeśli masz wiedzę co jak działa to po prostu nauczyłbym się składni pythona, codestyle i dobrych praktyk w tym języku, bo sam mechanizm działania już znasz

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,258 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 566 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2016 w Python przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 974 wizyt

92,681 zapytań

141,583 odpowiedzi

320,070 komentarzy

62,041 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...